Mistrzowie ortografii ze statuetkami

33 osoby zmierzyły się z tekstem XI Stąporkowskiego Dyktanda. Najlepsza okazała się i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Małgorzata Hampel, nauczycielka ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie.

Wielka klasówka raz do roku odbywa się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie. Wszyscy chętni mieszkańcy powiatu koneckiego, którzy skończyli 16 lat mogli zmierzyć się z tekstem najeżonym językowymi pułapkami. Podobnie jak w poprzednich latach za jego przygotowanie odpowiadał bibliotekarz Marcin Michalczyk. Tym razem bohaterem dyktanda był marszałek Józef Piłsudski. Tematyka oczywiście nie była przypadkowa, bowiem 2017 rok został ogłoszony „Rokiem marszałka Józefa Piłsudskiego”. Do pisania przystąpiły 33 osoby, wśród których przeważali uczniowie stąporkowskich szkół. Dorośli byli w tym roku w zdecydowanej mniejszości.

 Wykład o marszałku

Podczas, gdy komisja w składzie: Eliza Woźniak, Anna Misiowiec, Marcin Michalczyk, Mariola Szocińska, Marzanna Błońska, Marta Młodawska, Wiesława Kulińska sprawdzała dyktanda wszyscy mogli wysłuchać wykładu dr Michała Zawiszy z delegatury IPN w Kielcach pod tytułem „Józef Piłsudski – żołnierz, polityk, mąż stanu”. Sala widowiskowa była wypełniona niemal do ostatniego miejsca.  Po sprawdzeniu okazało się, że najlepiej z dyktandem poradziła sobie Małgorzata Hampel, nauczycielka języka angielskiego z ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie, druga była Katarzyna Lisowska z I LO im. KEN w Końskich, a trzeci Wiktor Kucharski z ZSP im. S. Staszica w Stąporkowie. Do mistrzów powędrowały nagrody i pamiątkowe statuetki, które wręczała burmistrz Dorota Łukomska. Organizatorem wydarzenia byli MGOKiS – Biblioteka Publiczna w Stąporkowie przy udziale Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica, Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie, Stowarzyszenia „Towarzystwo Przyjaciół Odrowąża” w Odrowążu.

Wojciech Purtak

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze