Zasnął za kierownicą

flash Paragraf

W Pomorzanach doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zestaw tj.ciągnik siodłowy z naczepą zjechał na przeciwległy pas ruchu wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Podczas przewracania się uszkodził dwie bramy wjazdowe na posesje  i przepust nad rowem – powiedział nam sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. Kierowca był trzeźwy, ale podczas rozmowy powiedział policjantom, że zasnął za kierownicą. Obudził się, gdy kabina uderzyła w jezdnię i słychać było łamaną konstrukcję samochody, płotów.

Trafił do szpitala

Kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSDP Końskie opowiada nam, że strażacy JRG dojechali do Pomorzan zobaczyli, że ciągnik renault z naczepą wywrócone na bok znajdują się poza jezdnią. Nieco wcześniej kierowca o własnych siłach wyszedł z kabiny. Na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który badał kierowcę. Ambulans ZRM zabrał go na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Końskich. Po badaniach został zwolniony do domu.

Makulatura na drodze

Ładunek jaki przewoził samochód, zmielona makulatura częściowo wysypała się z naczepy. Strażacy zebrali paliwo, które wylało się z uszkodzonego  zbiornika. Po czym wrócili do strażnicy. Poza szkodami materialnymi nikt nie ucierpiał. W akcji udział brał strażacy JRG i druhowie OSP Modliszewice.

Dodaj komentarz