Za szybko i bez prawa jazdy

Paragraf

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich kontrolowali pojazdy, a głównie ich szybkość z jaką poruszają się w Smykowie, na drodze krajowej K74. Ok. godz. 17,zatrzymali volkswagena golfa. Auto mknęło przez Smyków, w terenie zabudowanym,  z prędkością 131 km/godzinę. Podczas pomiaru prędkości okazało się, że kierujący golfem przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 81 km/godzinę. Kierującemu volkswagenem,  30 –letniemu kierowcy, policjanci zabrali prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali mandatem i odpisali 10 punktów karnych. Kolejny kierowca, około godziny 15  pędził przez Fałków z prędkością 136 km/godzinę. Policjanci zatrzymali na  trzy miesiące prawo jazdy 27 –letniemu kierowcy i ukarali  mandatem – 500 zł oraz 10 punktami.

Sąd ukarze

W Starym Sokołowie policjanci zatrzymali 23 –latka  z Ukrainy. Sprawdzili jego  stan trzeźwości. Okazało się, że Ukrainiec ma w organizmie 0,24 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. To wykroczenie będzie rozpatrywał sąd, do którego skierowali wniosek.

Nie dorobił się okładek

Ok. godz. 18 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali w Niekłaniu volkswagena passata. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiadał prawa jazdy. I nie dlatego, że zostawił go w domu, on jeszcze się tego dokumentu nie dorobił. Zatem policjanci ukarali go mandatem 500 zł, a volkswagen został odholowany na policyjny parking.

W strefie zagrożeń

– Mieszkańcy Smykowa, gdzie przebiega droga krajowa K74, czy też Fałkowa, który jest na drodze K42 mieszkańcy  wskazują w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkty niebezpieczne. Tu nagminnie samochody przekraczają dopuszczalna prędkość. Trudno ludziom przekroczyć drogę, by dostać się do Ośrodka Zdrowia, Urzędu Gminy i innych instytucji – podsumował starszy sierżant Piotr Przygodzki oficer prasowy koneckich policjantów.

 

Liczby mówią:

Podczas ostatniej akcji policyjnej, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich skontrolowali 233 kierujących samochodami. 62 przekroczyło dopuszczalną prędkość.

 

Dodaj komentarz