Kradli w sklepach – wpadli z narkotykami

flash Paragraf

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymali zgłoszenie, że około godziny 13, w dwóch sklepach różnych branż na terenie miasta doszło do kradzieży.

Koledzy po fachu, 21 –latkowie, weszli do sklepu z materiałami budowlanymi. Z półki zdjęli i wzięli sobie paczkę tarcz diamentowych do szlifierki, przecinarki kątowej. Właściciele sklepu określili cenę złodziejskiego łupu, na 517 złotych. Złodziejaszkom udało się ze sklepu umknąć, nim ktokolwiek zauważył ich działania. Teraz przenieśli się do sklepu oddalonego o kilka kilometrów od budowlanki. W tym sklepie w podobny sposób, ukradli artykuły chemii gospodarczej i kosmetyki o wartości 500 złotych.

Policjanci przystąpili do pracy i szybko ustalili sprawców kradzieży. Nie mieli kłopotów z ich zatrzymaniem. Okazało się, że obaj przestępcy pochodzą z Końskich. Doskonale znani policjantom, bowiem  z przeszłości wiele razy byli  karani właśnie za kradzieże – wyjaśnia st.sierż. Piotr Przygodzki oficer prasowy koneckiej policji.

Teraz obaj trafili do aresztu KPP Końskie. Przedstawiono im  zarzut kradzieży.  Niemniej nim trafili do oddzielnych pomieszczeń odosobnienia  policjanci przeszukali ich ubrania. Jeden z nich miał przy sobie torebkę foliową, tzw.dilerkę z gramem białej substancji. Po badaniu okazało się, że to środek odurzający, narkotyczny z elementami ecstasy. To już jest inne przestępstwo, za które dodatkowo będzie sądzony właściciel proszku.

Dodaj komentarz