Centralny przystanek pasażerski powstanie w tym roku

flash Końskie

Centralny przystanek komunikacji pasażerskiej, jaki ma powstać przy ul.Wojska Polskiego, niektórym ludziom śni się i to nie tylko po nocach. Po jego zbudowaniu rozwiązanie  na rozpoczynanie i kończenia podróży w jednym miejscu będzie korzystne dla  mieszkańców Końskich. Zwłaszcza tych,  którzy się własnych limuzyn nie dorobili.  Według założeń  wszystkie pojazdy komunikacji pasażerskiej będą startować we wszystkie kierunki z owego dworca.

Centralny przystanek

Wreszcie finalizuje się budowa centralnego przystanku. Nastąpiła zmiana planu zagospodarowania przestrzennego tego fragmentu miasta. Modyfikowano jego elementy i uzgodniono wszelkie kwestie. Na jednej z najbliższych sesji Rady Miasta będzie proponowany do uchwalenia – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich. – Budowla, czyli duża  wiata przystankowa będzie wykonana z konstrukcji stalowej. Zbędne staje się robienie głębokich wykopów, wylewanie betonowych fundamentów. Konstrukcja stanie na powierzchni gruntu, jaki teraz jest w miejscu dawnego parkingu samochodów, przy ul. Wojska Polskiego. Jeszcze w tym roku konstrukcja żebrowa przystanku zostanie zmontowana na placu. Później pozostaną do zrobienia zatoczki odjazdowe dla autobusów, busów.

Za unijne pieniądze

Do zadania – budowa centralnego przystanku, dołączona zostanie inwestycja drogowa, czyli ulica Mostowa. Ten fragment drogi od skrzyżowania bezkolizyjnego ulic Armii Krajowej, Lipowej, Wojska Polskiego pod mosty kolejowe. I choć jeden z wiaduktów jest za wąski na ruch dwukierunkowy, drugi za niski na samochody ciężarowe, ulica będzie tak wykonana, że na przesmyku samochody będą udzielały pierwszeństwa dla nadjeżdżających z przeciwka. Zbudowana droga połączy wspomniane skrzyżowanie z ulicą Zieloną. Samochody dostawcze i osobowe skrócą przejazd na drugą stronę miasta, w kierunku Starego Młyna, Rogowa, itd. Sfinansowanie przystanku i rozbudowy ulicy Mostowej na kwotę 1.200.000 złotych pochodzić będzie Regionalnego Programu Operacyjnego.

2 odpowiedzi na “Centralny przystanek pasażerski powstanie w tym roku

  1. Dworzec przy Wojska Polskiego – a Marczak ma przy Staszica a na Wojska czasami tylko podjeżdża. W Starostwie twierdzą , że to burmistrz buduje dworzec, więc ich to nie dotyczy.

  2. W takim miejscu przystanek….Czyli nie blisko torów…. A gdzie ewentualne reaktywowane połączenia kolejowe? Należy rozumieć, że ziemia konecka będzie ,,wykolejona”? Co to w ogóle za dworzec? Na dworcu można się ogrzać w przerwach czy oczekiwaniu na podróż. A tu wiata – jak do przeładunku ziemniaków. Może jeszcze Chińczycy to zbudują 🙂

Dodaj komentarz