Zebrali 1308 podpisów, droga jednak będzie remontowana

flash Radoszyce

Przez kilka ostatnich tygodni niepewna była jedna z największych drogowych inwestycji w regionie świętokrzyskich. Okazało się, przetargi na przebudowę drogi 728 biegnącej przez gminę Radoszyce nie zakończyły się pozytywnie dla Zarządu Dróg Wojewódzkich. Sumy w przetargach znacznie przewyższały kwotę pieniędzy zabezpieczoną na ten cel przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

1308 podpisów

– Kiedy otrzymaliśmy tę informację byliśmy nieco zaniepokojeni, bo to inwestycja, na którą w Radoszycach i gminie czeka się od ponad 30 lat. Kilka tygodni temu mieszkańcy wystąpili z inicjatywą zbierania podpisów poparcia dla remontu, które przekazałem na ręce członków Zarządu Województwa – mówi Michał Pękala, wójt gminy Radoszyce. Łącznie zebrano 1308 podpisów od mieszkańców m.in. Jóźwikowa, Mularzowa, Kapałowa, Radoski i Radoszyc, czyli miejscowości,  w których realizowany będzie remont.

 Dodatkowe pieniądze

Ostatecznie podczas minionego posiedzenia Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego radni zdecydowali o przekazaniu dodatkowych 31 mln złotych. To brakująca suma, by rozstrzygnąć przetarg. – Zdecydowaliśmy o wyłączeniu odcinka w Plennej, tak by nie obciążać dodatkowo tej inwestycji, co nie oznacza, że nie wrócimy do tego planu. To bardzo ważny i wyczekiwany remont, który musi zostać zrealizowany. Podpisy, jakie otrzymaliśmy od mieszkańców potraktowaliśmy jako grzecznościowe będące wyrazem troski o tę drogę – informuje Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa. Umowa na realizację remontu drogi 728 ma być podpisana na początku października, a prace rozpocząć mają się na początku 2018 roku. Inwestycja rozpocznie się przy ul. Piaskowej w Radoszycach i zakończy przy granicy Łopuszna.

Dodaj komentarz