Gminna feta z marszałkiem i zbiornkiem w rolach głównych

Radoszyce

Takiego podpisania umowy w powiecie koneckim jeszcze nie było, choć wójt Michał Pękala dba o to, by umowy na wielkie inwestycje były podpisywane w szerokim gronie. Tak było np. z umową na budowę przedszkola, którą podpisywano podczas posiedzenia Rady Gminy. Tym razem spotkanie miało szczególny wymiar, bo suma dofinansowania robi szczególne wrażenie.

Ciekawe pomysły

– Dziś kończymy ważny etap i zaczynamy kolejny, który realnie zakończy się powstaniem zbiornika, na który w naszej gminie czekamy od wielu lat. Da to mieszkańcom przede wszystkim unormowanie poziomu wód gruntowych, co jest dużym gminnym problemem – mówi wójt Michał Pękala. Aby podpisać umowę do Radoszyc przyjechał marszałek Adam Jarubas, który nie tylko gratulował gminie realizacji kolejnej udanej inicjatywy, ale również podkreślał wiele znaczeń inwestycji związanej z budową zbiornika. Gmina ma bowiem plany nie tylko związane z bezpieczeństwem wód gruntowych, ale również rekreacją i turystyką. Zbiornik liczący 22 hektary ma stać się miejscem przyciągającym turystów. W zamierzeniu ma nie być konkurencją dla Sielpi, ale ciekawą alternatywną przyjazną np. rodzinom z dziećmi. Atrakcją może stać się planowany leśny park, w którym będzie można zobaczyć m.in. leśne zwierzęta.

 

Umowę na unijne dofinansowanie podpisali marszałek Adam Jarubas, wójt Michał Pękala oraz skarbik gminy Radoszyce. Asystowali Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa oraz starosta Bogdan Soboń. Gośćmi spotkania byli radni Rady Gminy, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy oraz dyrektorzy jednostek podległych.

Dodaj komentarz