W naszych szkołach nie brakuje dobrych przykładów eko edukacji. Od lat nieustannym powodzeniem cieszą się pokazy mody ekologicznej, które poprzedzają kilkutygodniowe przygotowania strojów koniecznie wykonanych z surowców wtórnych.

 

Szkolnych pokazów mody nie brakuje. To prosty, ale równie ważny sposób na przekazywanie eko-edukacji. – Od kilku lat z powodzeniem organizujemy pokazy mody ekologicznej w gminie Radoszyce. Najpierw odbywały się one w gimnazjum w Radoszycach, a obecnie w Szkole Podstawowej w Górnikach. Za każdym razem są one wielkim wydarzeniem i integrują niemal całą szkolną społeczność – opowiada Krystyna Lewandowska, nauczycielka, pomysłodawczyni eko pokazów mody. Jak przyznaje to właśnie doskonały sposób na podniesienie świadomości dbania o środowisko naturalne. Dzięki temu dzieci poznają zasady segregacji śmieci czy choćby rozpoczynają świadomie rozpoczynają zbieranie nakrętek po napojach, których sprzedaż może pomóc w wielu charytatywnych akcjach.

Gminne finały

W szkołach gminy Stąporków tuż przed wakacjami organizowano pokazy będące eliminacjami do gminnego finału. – W tym roku chcieliśmy jeszcze bardziej niż zwykle zwrócić uwagę zarówno dzieci jak i rodziców na ochronę środowiska i kwestię segregowania śmieci. Zorganizowaliśmy więc konkurs mody ekologicznej, na który mieliśmy wiele zgłoszeń, a inwencja przy przygotowaniu strojów bardzo nas zaskakiwała – opowiada Jolanta Szkurłat, nauczycielka, koordynatorka wydarzenia ze szkoły w Niekłaniu Wielkim.

Wiadomości

  • Ministerstwo 300x250

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na oświetlonych ulicach zderzają się samochody, bo niektórzy kierowcy nie przestrzegają przepisów. Nie zatrzymują się przed znakiem STOP. W efekcie trzeba będzie klepać połamane...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze