Pijany kierowca nie zauważył policjanta?

flash Paragraf

Ok. godz. 17 ulicą Warszawską do Końskich wjeżdżało volvo, którym kierował mieszkaniec Gowarczowa. W zatoczce, na przeciw danego Konwentu stał policyjny radiowóz. Policjant zatrzymywał samochody i kontrolował je.  Gdy nadjechało volvo, policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP Końskie również zasygnalizował, że go zatrzymuje. Kierowca  zachowywał się jakby nie widział tego gestu,  nie zwrócił uwagi na funkcjonariuszkę, pojechał.  W tym czasie pasażer siedzący obok 58-letniego kierowcy  mówił mu, że policjantka go zatrzymywała. Kierowca  zlekceważył uwagi pasażera. Nic nie widział, nic nie słyszał. Kilkaset metrów dalej skręcił na stację paliw. Policjant pojechał za volvo. Zatrzymał się za nim  na stacji paliw. Przystąpił do kontrolowania. Najpierw zbadał jego stan trzeźwości. Wyszło, że w organizmie miał 2 promile alkoholu. 58-latkowi policjant  zatrzymali prawo jazdy. O jego dalszym losie rozstrzygał będzie sąd. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi mu teraz wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Prawo jazdy było u starosty

Po godzinie 20,  patrol WRD KPP Końskie zatrzymał w Gowarczowie osobowego mercedesa, którym kierował 42 –latek z gminy Drzewica.  Kierowca był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy. Kilkanaście dni wcześniej zatrzymali mu policjanci, bo w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/godzinę.  Nie doczekał do końca kary, trzech miesięcy, w czasie której prawo jazdy policjanci zdeponowali u starosty opoczyńskiego. Jak wiadomo, zatrzymanie prawa jazdy w takich okolicznościach  całkowicie eliminuje kierowcę z prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego problem będzie rozstrzygał sąd, bo popełnił przestępstwo drogowe.

Rowerzysta na gazie

W Niekłaniu Małym policjanci koneckiej drogówki wyłączyli z ruchu drogowego rowerzystę. Widzieli, jakie  musi pokonywać trudności z utrzymaniem równowagi jazdą na dwóch kółkach. Zatrzymali radiowóz sprawdzili stan trzeźwości.  Rowerzysta  był pijany. Okazało się, że 43-letni mężczyzna  w organizmie miał 2 promile alkoholu. Policjanci ukarali go mandatem wysokości 500 złotych, a dodatkowo z kół wypuścili mu powietrze – relacjonował nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

Dodaj komentarz