Dwie wielkie budowy w kluczowej fazie (zdjęcia z obu placów)

flash Końskie Radoszyce

Imponująco przedstawia się budynek przedszkola, który jest już niemal doprowadzony do stanu surowego zamkniętego. Oznacza to m.in., że większość najważniejszych prac została już wykonana. W przedszkolu trwają prace przy wykończeniu dachu, na części położona została już czerwona dachówka. Zamontowana została już wentylacja mechaniczna czy instalacja elektryczna oraz sanitariaty. – Jesteśmy na ważnym etapie prac, które idą z dużym wyprzedzeniem w porównaniu z planowanym harmonogramem. Rozpoczęliśmy już montaż okien – opowiada Łukasz Bryła , kierownik budowy przedszkola.

 Pierwsze takie przedszkole

Sam budynek robi wrażenie. Spacerując po budowie można obserwować jego rozmach. Miejsce znalazło tu siedem przestronnych sal, w których uczyć i bawić będą się radoszyckie przedszkolaki. Ciekawie prezentuje się również szatnia, przeznaczona osobno dla każdej z grup. – Swoje miejsce będzie tu miało 175 przedszkolaków z naszej gminy. Powierzchnia użytkowa wyniesie dokładnie 1231,5 m2.  Myślę, że już w czerwcu wszystko będzie gotowe, tak we wrześniu 2018 roku dzieci mogły już przejąć przedszkole – mówi wójt Michał Pękala. Obecnie na budowie codziennie pracuje ok. 70 osób. Po pracach przy budynku przyjdzie czas na uporządkowanie i zagospodarowanie terenu łącznie z budową placu zabaw z prawdziwego zdarzenia oraz parkingu. Budowa przedszkola kosztować będzie niemal 3,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie ok. 2,5 mln zł.

Rośnie skrzydło

Praca wre również po drugiej stronie ulicy, gdzie rozbudowywany jest ośrodek zdrowia. Znajdzie się w nim ok. 10 gabinetów lekarskich, w których przyjmować będą głównie specjaliści podstawowej opieki zdrowotnej, ale nie zabraknie też miejsca dla kardiologa, neurologa, laryngologa i pediatry. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdzie się w nim m.in. winda. Jak informuje Grzegorz Perlak, kierownik budowy gotowe jest już podpiwniczenie nowego skrzydła ośrodka zdrowia. Trwają prace nad pierwszym poziomem budynku. Całość ma być gotowa w czerwcu 2018 roku. Inwestycja kosztować będzie nieco ponad 3,4 mln zł,  z czego unijne dofinansowanie to 2,8 mln zł.

Dodaj komentarz