Remont zrobiony, umowa podpisana

Okolice

Spotkanie w sali gimnastycznej rozpoczęło się z 25-minutowym opóźnieniem związanym z oczekiwaniem na Agatę Binkowską, członkinię Zarządu Województwa. Jak później wyjaśniała związane było to z wieloma obowiązkami i wywróceniem kalendarza, na co wpływ miała choroba marszałka Adama Jarubsa, która uniemożliwiła mu przyjazd do gminy Smyków, mimo że wizyta była planowana już od kilku miesięcy. Później już wszystko potoczyło się bardzo sprawnie.

 Dwa etapy, dwie umowy

Wójt Józef Śliz serdecznie dziękował Zarządowi Województwa za wsparcie unijną dotacją inwestycji dotyczących gminnej oświaty. – Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy został wykonany: główne roboty remontowo-budowlane włącznie z wymianą i urządzeniem nowej, ekologicznej kotłowni na pellet – mówił wójt Śliz. – Wykonany jest pierwszy etap, praktycznie w całości zapłacone 1 milion 50 tysięcy złotych, ale czeka nas jeszcze drugi za ok. 150 tysięcy złotych. Będą wykonane klasopracownie przyrodniczo-matematyczne w Szkole w Królewcu i w Szkole Podstawowej w Miedzierzy – opowiadał o realizacji i planach.

Zrównoważony rozwój

Jak podkreślała Agata Binkowska  ostatni czas jest bardzo pomyślny dla powiatu koneckiego. –  Myślę, że ten zrównoważony rozwój i racjonalne wykorzystywanie środków finansowych w całym regionie są mocno dostrzegalne – mówiła gratulując tak udanej inwestycji. Z dobrym słowem pospieszył również starosta Bogdan Soboń.  Po przemowach przyszedł czas na podpisanie dwóch umów. Pierwsza dotyczyła kompletnej termomodernizacji SP w Królewcu, a druga m.in. doposażenia pracowni  matematycznych i przyrodniczych, budowie dwóch zielonych sal gimnastycznych przy szkołach w Miedzierzy i Królewcu oraz prac kompleksowych w SP w Królewcu.

Zwiedzanie szkoły

Na finał w podziękowaniu dla samorządowców wystąpili uczniowie. Szkoła pochwaliła się swoim artystycznym skarbem, czyli grupą Królewiaczki. Za pełen radości, śpiewów i tańców występ odpowiadały panie: Dorota Kołodziejczyk i Agnieszka Nowacka.Na zakończenie dyrektor Anna Cholewińskazaprosiła wszystkich na zwiedzanie szkoły.  Efekty robiły wrażeni. Przypomnijmy, że szkoła przeszła gruntowny remont, ze starej pozostały gołe mury, na bazie których przeprowadzono kolejne prace.

Wojciech Purtak