Mają nowe pracownie, a nawet stację pogodową!

– Nasza szkoła może się pochwalić jednym z najlepszych wyposażeń w całym powiecie – cieszy się Urszula Piwowarczyk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej. Właśnie oficjalnie oddano do użytku nowo wyposażone pracownie lekcyjne.

Uczniowie mogą się już cieszyć z nowych urządzeń, które na pewno przyczynią się do zainteresowania nauką. Symboliczne przecięcie wstęgi dało znak do oficjalnego oddania nowych sal. Imponująco przedstawia się pracownia biologiczno-chemiczna. Zakupione zostało do niej dygestorium czyli wyciąg laboratoryjny oraz stół laboratoryjny do przeprowadzania pokazów i doświadczeń chemicznych. Pracownia wzbogacona została także w mikroskop z kamerą, szkło laboratoryjne i zestaw odczynników chemicznych oraz nowoczesny model szkieletu człowieka. To jednak nie wszystko, bo podczas zajęć w terenie uczniowie będą mogli skorzystać z zestawu do rozpoznawania głosów ptaków!

Mapy, plansze, laptopy

Ciekawie jest również w innych salach. Zakupiono nowe ławki do klas oraz wiele pomocy dydaktycznych i sprzętów audiowizualnych. Do pracowni informatycznej trafiły nowe komputery oraz tablica multimedialna, a do pracowni matematycznej, geograficznej i biologicznej zakupiono tablice, laptopy oraz wizualizery. Pracownia geograficzna zyskała nowe mapy, plansze, kolekcje skał, minerałów, skamieniałości, modele form terenu oraz atlasy.

 Sprawdź pogodę

Jednym z ciekawszych urządzeń jest automatyczna stacja meteorologiczna. Na dachu szkoły zamontowano czujniki, które przekazują pomiary do Internetu. Dzięki temu każdy może sprawdzić prognozę warunki pogodowe dla naszej okolicy poprzez domowy komputer z dostępem do sieci. Wystarczy wejść na stronę (http://infomet.nazwa.pl/meteo/ruda_maleniecka/gauges.htm). – Wszystko to w ramach projektu „Zwiększenie dostępu do infrastruktury sportowej i dydaktycznej na terenie Gminy Ruda Maleniecka”. Całkowity koszt zakupu wyposażenia to ok. 200 tysięcy złotych. Dzięki temu nasza placówka może pochwalić się świetnym wyposażeniem, które na pewno przyczyni się do wyników w nauce osiąganych przez naszych uczniów – mówi wójt Leszek Kuca.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze