6 powodów dla których warto dolary kupić przez Internet

Ostrzeżenie: wymiana waluty przez Internet powoduje ciągłą chęć oszczędzania na wymianie walut i negocjowania kursów. Nareszcie doświadczysz tego, że nikt Cię nie „grabi” podczas wymiany walut, a transakcje, które zlecasz są opłacalne.

W ostatnim czasie kurs dolara amerykańskiego nieco się obniżył, a to z powodu budowania napięcia przez prezydenta Trumpa podczas szczytu G7. Dlatego jeśli w najbliższym czasie potrzebujemy dolarów, warto zastanowić się czy nie kupić ich właśnie teraz. I czy nie lepiej będzie przyzwyczaić się do nowego sposobu wymiany waluty? Co dzięki temu można zyskać? Jaki będzie kurs dolara amerykańskiego w kantorach internetowych? Na przykładzie kantoronline.pl przedstawiamy 6 powodów, dla których warto wymienić walutę przez Internet.

Zapłacisz tylko spread walutowy

Koszty wymiany waluty w kantorze internetowym są znacznie niższe niż w przypadku wymiany w banku lub kantorze tradycyjnym, w których spready sięgają nawet 7,4%! W kantoronline.pl spread doliczany do kurs dolara amerykańskiego wynosi mniej niż 1%, a do tego po drodze nie napotkamy, żadnych ukrytych, dodatkowych kosztów. Nieźle, prawda?

Walutę wymienisz w domu lub innym nieoczekiwanym miejscu

Właśnie wykupiłeś wycieczkę last minute i szybko potrzebujesz waluty? Zapomnij o kantorach na lotnisku, które niejednokrotnie mają zawyżone kursy walut. W kantorze internetowym możesz szybko przewalutować środki w zaciszu domowym lub… podczas podróży! Wystarczy dostęp do Internetu.

Nawiązujesz relacje i negocjujesz z sukcesem!

Biorąc pod uwagę bazę wiedzy jaką udostępniają na swoich blogach kantory internetowe, łatwo dowiesz się jak negocjować kursy walut z dealerem walutowym, płynnie posługując się wyrażeniami takimi jak „pips” czy „spread”. Gdy nagle dostajesz zastrzyk waluty i chcesz ją przewalutować na złote, Twój zaufany dealer walutowy z pewnością zaoferuje Ci atrakcyjniejszy kurs waluty.

Znajdujesz idealny moment!

Odkryjesz, że rynek walutowy jest dynamiczny, zmienny i że Ty możesz na tym skorzystać. Kursy walut są w kantorach internetowych aktualizowane co 5 sekund, więc łatwo jest wymienić walutę w idealnym momencie. Dodatkowo, możesz ustawić alert, który poinformuje Cię, że kurs waluty, którą chcesz kupić diametralnie obniżył się.

Czujesz się bezpiecznie

Gdy zaczniesz wymieniać waluty online, jadąc na wakacje nie będziesz trzymał w kieszeni tysiąca euro w gotówce. Twoje środki będą znajdowały się na koncie walutowym, więc poczujesz się tak samo bezpiecznie jak w Polsce, gdy podczas zakupów korzystasz z karty płatniczej. W razie kradzieży – również w przypadku karty do konta walutowego: wystarczy minuta, by ją zablokować.

Kontrola finansów

Gdy korzystasz za granicą z gotówki, trudno żebyś podczas wycieczki dokładnie pamiętał na co wydałeś pieniądze. Natomiast gdy Twoje środki są formie bezgotówkowej, łatwo sprawdzisz datę przewalutowania, historię transakcji. Możesz szybko dowiedzieć się na co dokładnie przeznaczyłeś wakacyjny budżet.

Podsumowując

Jeśli zaczniesz waluty wymieniać w kantorach internetowych, szybko zauważysz, że rynek ten jest pełen możliwości i na transakcjach walutowych można oszczędzać w prosty sposób. Przede wszystkim dobrze jest nadążać za branżą walutową. Jakie są nowe możliwości i w jaki sposób wykorzystuje ona rozwiązania fintech? Z drugiej strony ważna jest także ogólna wiedza o walutach. Czy znasz 3 powody dla których dolar rządzi światem? Bez niej trudno zrozumieć dlaczego opłata za wymianę dolarów jest mniejsza, niż za wymianę np. juana chińskiego.

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Ratujmy Wiesława!

Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad 100 tysięcy złotych. Tylko...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze