Odszkodowanie za wypadek drogowy – w jaki sposób można je uzyskać?

Napływające z każdej strony informacje o kolejnych wypadkach na drogach sprawiły, że przyzwyczailiśmy się już do tego typu zdarzeń. Szczególnie tak uwielbiane przez Polaków długie weekendy obfitują w wypadki oraz kolizje. W ich wyniku powstają nie tylko liczne szkody materialne, ale przede wszystkim dochodzi do odniesienia wielu obrażeń przez uczestników ruchu drogowego. Co ważne, każdemu poszkodowanemu należy się stosowne odszkodowanie.

Poznajmy historię Adama i jego rodziny

Był piękny letni dzień, długi sierpniowy weekend. Adam wraz ze swoją rodziną wybrał się samochodem nad morze. Wszyscy długo czekali na ten wyjazd, albowiem cała rodzina jest na co dzień bardzo zabiegana i nie może spędzać ze sobą tyle czasu, ile by chciała. W trakcie podróży doszło jednak do wypadku. Na prostej drodze, w słoneczny dzień, a więc wydawać by się mogło, że przy idealnych warunkach do jazdy samochodem. Co się stało? Po prostu inny kierowca jadący z przeciwka wyprzedzał w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników, nie zdążył i uderzył z dużą szybkością w auto Adama, który zginął na miejscu. Zostawił żonę i dziecko, którzy odnieśli bardzo poważne obrażenia. Mimo wszystko lekarze zdołali im pomóc i po długiej rehabilitacji doszli oni do sprawności, która umożliwia im samodzielne funkcjonowanie na co dzień.

Jak uzyskać odszkodowanie?

Przytoczony powyżej przykład doskonale wskazuje, że w ciągu jednej chwili życie każdego z nas może się całkowicie zmienić. W przeciągu kilku sekund radość z długo wyczekiwanego wyjazdu może stać się rozpaczą po stracie kogoś bliskiego. Zdaniem specjalisty z AIF Kancelaria, Oczywistym jest, że nikt i nic nie zrekompensuje nam bólu po stracie ukochanego męża czy ojca. Naturalnym jest bowiem, że pomiędzy bliskimi osobami istnieją bardzo silne więzi uczuciowe, a tego nie da się w żaden sposób przeliczyć na pieniądze. Mimo wszystko jeżeli już dojdzie do wypadku, nie powinniśmy nigdy rezygnować z walki o należne nam świadczenia. Tym bardziej że każdy poszkodowany ma duże szanse na uzyskanie pieniędzy, nierzadko bez konieczności wszczynania procesu sądowego. Pierwszym ze świadczeń, które przysługują w tego typu sytuacji, jest oczywiście odszkodowanie, ale należy także pamiętać o zadośćuczynieniu, a także zwrocie kosztów leczenia, dojazdów, noclegów, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i innych wydatkach poniesionych w związku ze skutkami wypadku. Aby uzyskać wskazane przed chwilą świadczenia, konieczne jest złożenie wniosku do firmy ubezpieczeniowej. Jeżeli jej decyzja będzie niesatysfakcjonująca, możemy odwołać się do jej zarządu. Gdyby i to nie przyniosło skutku, pozostaje droga sądowa. W tym kontekście warto zwrócić uwagę, że na polskim rynku działają specjalne kancelarie odszkodowawcze, które zajmują się dochodzeniem tego typu należności.

Żaden wypadek drogowy nie jest zdarzeniem przyjemnym. Niestety każdego dnia dochodzi na polskich drogach do wielu takich sytuacji. Powinniśmy mieć zatem świadomość swoich praw, które przysługują każdemu poszkodowanemu. Wiadomo, że żadne pieniądze nie są w stanie zwrócić nam krzywdy jakiej doznaliśmy po stracie kogoś bliskiego, jednakże środki te pozwolą na powrót do codziennego funkcjonowania, a ponadto mogą stanowić zabezpieczenie przyszłości.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Ratujmy Wiesława!

Wiesław Wydra 52-latek z Radoszyc zmaga się z rakiem mózgu. Jedyną szansą jest nowoczesna terapia Optune. Miesięczny koszt to ponad 100 tysięcy złotych. Tylko...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Turystyczna rodzinka Pasków wraz z przyjaciółmi przy współpracy z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizowała i przeprowadziła III Rajd Borysa. W minioną sobotę 25 stycznia...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze