Rewitalizacja w toku, pre-umowa podpisana

Rewitalizacja Rudy Malenieckiej staje się faktem. Część z inwestycji objętych projektem jest już w zaawansowanym stanie, jak choćby gminna biblioteka. W minionym tygodniu podpisano pre-umowę na całość zadań.

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ruda Maleniecka gościli przedstawiciele Zarządu Województwa: marszałek Adam Jarubas oraz Agata Binkowska, członkini zarządu, który wraz z wójtem Leszkiem Kucąpodpisali pre-umowę na rewitalizację Rudy Malenieckiej. Realizowana będzie ona ze środków unijnych.  – To prawdziwy sukces, nie mam obaw, żeby używać tego słowa – mówił marszałek Adam Jarubas. – Była bardzo duża rywalizacja jeśli chodzi o te środki, mieliśmy trzy razy więcej wniosków niż środków. Do realizacji zostały skierowane te najlepsze – zaznaczał. Z zastrzyku unijnej kasy cieszył się również włodarz. -Jest to ogromne dofinansowanie, jedno z największych dofinansowań w perspektywie 2014-2020. W poprzedniej edycji programowania 2007-2014 otrzymaliśmy blisko 4 mln zł na kanalizację. W ramach tego zadania rewitalizacji mamy inwestycje skierowane w kierunku przebudowania budynków oświatowych – mówił wójt Leszek Kuca. Z rozwoju swojej rodzinnej gminy cieszył się również starosta Bogdan Soboń, który był gościem spotkania, zaznaczając przy tym wysokość kwot dotacji pozyskanych w obecnej kadencji samorządowej.

Nowe ogrzewanie

„Kompleksowa rewitalizacja mająca na celu rozwiązanie problemów społecznych w Rudzie Malenieckiej” to projekt, którego realizację rozpoczęła już gmina Ruda Maleniecka.  W jego ramach zostaną przeprowadzone inwestycje nie tylko wyczekiwane, ale po prostu konieczne do współczesnego funkcjonowania mieszkańców. I tak przy powstającym ciągu pieszo-rowerowym w stronę cmentarza wzdłuż drogi krajowej powstanie oświetlenie. W szkole w Rudzie Malenieckiej zostanie przeprowadzone ocieplenie wraz z nowym ogrzewaniem i oświetleniem. Przy szkole remont przejdzie boisko trawiaste, powstanie bieżnia, a szkoła i teren wokół niej zostanie objęty monitoringiem.

 Na Centrum Kultury

Kasa zostanie przeznaczona też na kompletne wyposażenie budowanego właśnie Centrum Kultury, w którym mieścić będzie się biblioteka i świetlica. Prace prowadzone będą również w strażnicy OSP w Rudzie Malenieckiej, która przejdzie termomodernizację połączoną z wymianą ogrzewania oraz pokrycia dachowego. To najważniejsze działania, nie zabraknie oczywiście jeszcze mniejszych inwestycji.  Gmina na ten cel otrzymała 4 mln 262 tys. zł, co jest największą jednorazową dotacją w jej historii.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze