Od zwarcia w instalacji elektrycznej zapalił się dom

Od zwarcie w instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym wybuchł pożar. Ogień strawił drewniany strop w budynku, część więźby dachowej, część elewacji, wyposażenie mieszkania – meble, stoły, krzesła, telewizory, lodówkę, kuchenkę gazową, odzież. Pierwsza do akcji gaśniczej i ratowniczej wkroczyła OSP KSRG z Rudy Malenieckiej. Następnie JRG Końskie i OSP KSRG Kołoniec.

Około godziny 14 w Dębie na parterze w budynku mieszkalnym od zwarcia w instalacji elektrycznej wybuchł pożar. Ogień trawił wyposażenie, drewniany strop oraz część więźby dachowej nad przedsionkiem. Dwie osoby, które tu mieszkały, opuściły go kilka minut przed przybyciem zastępów  straży pożarnej.

Ranny  trafił  do szpitala

Przybył Zespół Ratownictwa Medycznego i od razy zajął się poszkodowanym w pożarze  mężczyzną. Po udzieleniu pomocy doraźnej, ZRM zabrał go na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zastępy strażaków odłączyły zasilanie elektryczne  głównym wyłącznikiem prądu, który był w skrzynce przy budynku. I jednym strumieniem wody nacierając na ogień, zaczęły gasić pożar. Przybyło pogotowie energetyczne, które zdalnie, z  centrali dyspozycji mocy odłączyło prąd elektryczny w Dębie.

Gaszenie i rozbiórka

W pewnym momencie gaszenia ognia, strażacy zauważyli, że w pomieszczeniu budynku znajduje się 11- kilogramowa butla z gazem propan butan. Szybko ją wynieśli na zewnątrz,  w bezpieczne miejsce. Potem sprawdzili kamerą termowizyjną. Kamera nie odnotowała podwyższonej temperatury butli. Ratownicy pracujący w pomieszczeniach mieszkalnych, kolejnym strumieniem wody  dogaszali zarzewia ognia na poddaszu budynku. Po ugaszeniu pożaru strażacy rozpoczęli rozbierać drewniany strop. Nadpalone elementy  wyposażenia i stropu wynieśli poza mieszkanie i przelali wodą. Powierzchnie objęte pożarem skontrolowali kamerą termowizyjną. Nie stwierdzili podwyższonych temperatur, swoje działania zakończyli.Na razie osoby, które tu mieszkały miały tymczasowo zatrzymać się u sąsiadów.

Bilans akcji
W akcji ratowniczo gaśniczej, która trwała dwie i pół godziny, udział brały: ZRM, Policja, PE, OSP KSRG Ruda Maleniecka i Kołoniec, JRG Końskie. W sumie 22 strażaków i druhów strażaków, którymi dowodzili – dh Radosław Kwiecień, kpt. Adrian Kowalik, bryg. Adam Zieliński –dow.JRG i st. kpt. Ryszard Stańczak –p.o. z-cy kom. powiatowego PSP w Końskich – relacjonował nam st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze