Królował karp! To była pyszna zabawa

Sobotnie popołudnie i wieczór upłynęły w Rudzie Malenieckiej pod znakiem karpia. Ryba, którą hodowana jest w stawach wokół stolicy gminy królowała na stoiskach, gdzie serwowano jej smażone porcje dla wszystkich chętnych. Rozdano ponad tysiąc porcji!

Za nami festyn, który wyróżniał się pośród innych wakacyjnych wydarzeń. Gmina Ruda Maleniecka postawiła bowiem na lokalny charakter i zorganizowała letnią imprezę z karpiem w roli głównej.  Na gminnych stoiskach wszyscy smakosze mogli przekonać się, jak smakuje świeża ryba wyłowiona kilka godzin temu przyrządzona według regionalnych przepisów. Jak zauważyliśmy wszystkim bardzo smakował tradycyjny smażony karp. Na karpiu jednak nie kończył się program wydarzenia.

Artystyczne talenty

Jak przystało na rodzinny festyn otworzyły go artystyczne występy dzieci ze szkół w Rudzie Malenieckiej i Lipie. Oklaskiwali ich oczywiście rodzice, dziadkowie oraz mnóstwo znajomych osób.  Wielkimi brawami nagrodzono młodych aktorów z ekipy Teatru pod Lipami, którzy zaprezentowali swoje nowe przedstawienie „Mały książę”. Jego premiera odbyła się na początku sierpnia na placu przed kościołem w Lipie, a za reżyserię odpowiadał ks. Tomasz Waśkiewicz. Po artystycznych przeżyciach swoje umiejętności podczas specjalnego pokazu dali druhowie z OSP Ruda Maleniecka.
Pod gwiazdami

 Zadbano również o dobrą zabawę i muzykę do tańca.Gwiazdą festynu był góralski zespół Baciary, który mimo dość wczesnej pory koncertu zachęcił do wspólnej zabawy sporą część widowni. Podobała się również grupa Jackpot, która w swój występ wplotła elementy kabaretu, a nawet pokazu sobowtórów gwiazd. Na finał odbyła się zabawa pod gwiazdami z zespołem Saturn. Całość festynu poprowadził Filip Borowski z Kabaretu Filip z Konopi.

wojciech purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze