Gospodynie wiejskie znad Plebanki zaczynają działać

0
0

Aż trudno w to uwierzyć, ale w Radoszycach do środy nie istniało żadne koło skupiające aktywne panie, które chcą podejmować wszelkie inicjatywy. Jak się okazało na wszystko jest czas i już w najbliższych dniach zostanie oficjalne zarejestrowane Koło Gospodyń Wiejskich znad Plebanki.

Panie pod szyldem Koło Gospodyń Wiejskich znad Plebanki chcą wypełnić radoszycką lukę. Organizować wydarzenia, pomagać potrzebującym, przekazywać swoją wiedzę nie tylko tę kulinarną. Wszystko to nawiązywać będzie to najlepszych tradycji kół wiejskich, w tym tego, które kilkadziesiąt lat temu działało w Radoszycach.

Jedną z pomysłodawczyń KGW jest Agata Binkowska, członkini Zarządu Województwa. – Mamy już przygotowane dokumenty do rejestracji naszego stowarzyszenia i zaczynamy działać. Zachęcamy do przyłączenia się do nas kolejne panie – mówi. Podczas pierwszego zebrania wybrano władze. Prezesem stowarzyszenia została Urszula Relidzyńska, skarbnikiem Monika Adamiec, sekretarzem Marzena Mariańczyk-Skrobisz. Komisja rewizyjna działać będzie w składzie: Ewa Petelicka, Małgorzata Janus, Katarzyna Pawłowska, Lidia Wydra, Anna Mechelewska.
Koło Gospodyń Wiejskich znad Plebanki tworzą:
Agata Binkowska, Urszula Relidzyńska, Marzena Mariańczyk-Skrobisz, Małgorzata Janus, Lidia Wydra, Anna Mechelewska, Monika Adamiec, Ewa Petelicka, Magdalena Hojniarz, Małgorzata Pędowska, Aneta Pałgan, Monika Lesiak, Barbara Mazur, Mirosława Smerdzyńska, Anna Basiak, Katarzyna Pawłowska, Danuta Nowacka, Joanna Popiel, Monika Kozubowska

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz