Przyjazną szkołę tworzą ludzie

Nie tylko statystyki, ale przede wszystkim liczne opinie rodziców i uczniów świadczą o jakości nauczania i wychowania w szkołach ze Stadnickiej Woli.

Szkoła należy do najlepszych w powiecie. Świadczą o tym wyniki egzaminów zewnętrznych, liczba laureatów konkursów przedmiotowych, artystycznych, czy zawodów sportowych.

– Praca z dziećmi, to nie tylko zajęcia dydaktyczne, ale również wychowanie – mówi Czesław Staciwa, dyrektor placówki od 14 lat. – Szkoła nosi imię Armii Krajowej od 2014, jako jedyna szkoła w powiecie. Wokół tego imienia i patriotycznych idei toczy się wiele działań szkoły. Mamy laureatów w konkursach literackich, poezji, pieśni, czy wiedzy historycznej – przypomina dyrektor Staciwa.

Fundacja Św, Mikołaja wyróżniła  wychowanków i nauczycieli doceniając ich solidarną postawę wobec potrzebujących wsparcia w 2016 i 2017 r.

Nauka języków obcych w placówce, to zadanie stawiane na wysokim miejscu. W Stadnickiej Woli realizowany jest z powodzeniem Program Pasch (Schulen Partner der Zukunft), już od 10 lat! – Należymy do grona  9 szkół w Polsce, 20 w Europie Środkowej, zaangażowanych w niemieckojęzyczną wspólnotę uczniów i nauczycieli. W roku 2018 dostaliśmy Konecką Gloriettę dla szkoły za realizację tego projektu – mówi z dumą Czesław Staciwa.

Od roku w placówce działa z powodzeniem przedszkole. W tej chwili korzysta z niego 100 dzieci. – Dajemy solidną opiekę i naukę wielu maluchom. A przy okazji wypełniamy przestrzeń po wygasającym gimnazjum – mówi dyrektor.

W Stadnickiej Woli funkcjonuje klasa sportowa. Jedyna w powiecie, rozwija umiejętności dziewcząt w grze w piłkę ręczną. W minionym roku zostały mistrzyniami województwa!

Dla zainteresowanych dzieci w szkole działają koła fotograficzne i plastyczne. Podopieczni odnoszą liczne sukcesy o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.

Kadra kształci się i rozwija zawodowo. Dyrektor i wicedyrektor są uczestnikami studiów podyplomowych „Akademia Liderów Oświaty”.

– Tworzymy szkołę przyjazną dzieciom, a szczególnie tym o specjalnych potrzebach. Mamy dużą liczbę takich wychowanków, nawet spoza obwodu.  Zatrudniamy w pełnym wymiarze psychologa i pedagoga. Cała kadra dokłada wielkich starań, by szkoła dawała wiedzę na wysokim poziomie, bezpieczeństwo i radość dzieciństwa. Służy temu również dobra współpraca z rodzicami – podkreśla Czesław Staciwa.

J

Dodaj komentarz

Wiadomości

Chrzciny czyli zanurzenie w basenie

Jednym z elementów zawodów sportowo pożarniczych jest chrzest nowych członków OSP, którzy pierwszy raz biorą udział w strażackich zmaganiach. Ostatnio po zakończeniu sportowych zmagań, nim...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zapraszamy na 20. jubileuszową edycję Kuźnic Koneckich. Sobota 6 lipca to panel popularno-naukowy i wręczenie nagród, a niedziela 7 lipca to wielki koncert, którego gwiazdą będzie grupa Kombii. W sobotę o godz. 16 w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości rozpocznie...
  Za nami bardzo udany festyn, który odbył się w Skrzyszowie. Przyświecało mu hasło "Każdy z nas może uratować komuś życie". Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Projektu grantowego LGD U ŹRÓDEŁ "Wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych" w ramach...

Brutalny napad na seniorkę

Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami członkowie grupy,  którzy w minioną niedzielę (23 czerwca) dokonali bestialskiego napadu, na jedną z mieszkanek powiatu kieleckiego. Świętokrzyscy stróże prawa sprawdzają, czy bandyci przestępczą działalność prowadzili również w naszym regioni Scenariusz zdarzenia, w wielu...
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie udanie podsumowali rok szkolny uzyskując wspaniałe wyniki sportowe. Koniec czerwca to najlepszy czas na podsumowanie świetnych występów lekkoatletów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie. Swoje ostatnie starty rozpoczęli oni od udziału...
Jednym z elementów zawodów sportowo pożarniczych jest chrzest nowych członków OSP, którzy pierwszy raz biorą udział w strażackich zmaganiach. Ostatnio po zakończeniu sportowych zmagań, nim ze zbiornika wypuszczono wodę, druhowie i druhny  sondowały jego głębokość. Nikt nie wie, kiedy narodził...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze