Św. Jan Paweł II patronem stuletniej szkoły

Takiej uroczystości, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach miejscowej społeczności mogą zazdrościć w całym powiecie. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie i dopięte na ostatni guzik. Placówka godnie świętowała 100-lecie działalności oraz nadanie imienia św. Jana Pawła II i przekazanie sztandaru.

Dokładnie w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża odbyły się wielkie uroczystości w Wilczkowicach. Powodów do świętowania było kilka: stulecie szkoły, nadanie imienia św. Jana Pawła II oraz przekazani sztandaru. Do niewielkiego sołectwa w gminie Radoszyce przyjechało blisko 20 kapłanów na czele z biskupem Henrykiem Tomasikiem oraz duchownymi, absolwentami szkoły. Obecni byli siostra zakonna Barbara Król, księża: Grzegorz Zbroszczyk, Krzysztof Woźniak, Ireneusz Szustak, Paweł Tobera, ojciec Kamil Szustak, ojciec Albert Szustak.

Radni zdecydowali  Po modlitwie w kościele sąsiadującym ze szkołą wszyscy przeszli do niewielkiej sali gimnastycznej. Tu miejsca przewidziano tylko dla gości, uczniowie uczestniczyli tylko we mszy świętej w kościele. Spotkanie poprowadzili wspólnie nauczycielka Anna Majchrzak i Dawid Zbróg, przewodniczący Rady Rodziców. Marian Jankowski, przewodniczący Rady Miejskiej odczytał uchwałę nadającą szkole imię św. Jana Pawła II i przekazał ją dyrektorowi Zbigniewowi Kowalczykowi.

Ślubowanie na sztandar

Chwilę później odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru z wizerunkiem patrona.  Poczet sztandarowy złożony z rodziców przekazał go dyrektorowi Kowalczykowi, który oddał go uczniom. Sztandar odbierali: Anna Studzińska, Konrad Usnarski, Mateusz Bednarczyk, Amelia Kiełbus, Klaudia Toprek. Prezentacji sztandaru dokonał  Kamil Szustak. Nie zabrakło też podziękowań dla jego fundatorów. Ważnym momentem było pierwsze ślubowanie uczniów na sztandar oraz premierowe wykonanie hymnu szkoły. Do melodii „Barki” nowy tekst napisała nauczycielka Krystyna Kowalczyk. Po części oficjalnej w szkolnym korytarzu biskup Henryk Tomasik wraz z burmistrzem Michałem Pękalą odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą wydarzeniu.

O życiu i nauce

Na finał uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony życiu i nauce św. Jana Pawła II. Za przygotowanie uroczystości odpowiadały nauczycielki: Krystyna Kowalczyk, Anna Majchrzak, Barbara Janus. Musimy przyznać, że była to najsprawniej przygotowana szkolna uroczystość, jaka odbyła się w ostatnich latach w powiecie koneckim. Na pochwałę zasługuje zarówno perfekcyjna organizacja jak i przygotowanie uczniów, którzy idealnie śpiewali i recytowali. Taki poziom zdarza się niezwykle rzadko. Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie w naszym portalu www.konecki24.pl

Wojciech Purtak

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze