Wyróżnili wybitnie uzdolnionych uczniów

Po raz piaty uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z gminy Końskie otrzymali stypendia, za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć uczniów. Wręczenie aktów stypendialnych odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. Ta swoista nagroda wynosi od 70 do 140 złotych miesięcznie dla każdego wyróżnionego.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich wypełniła się gośćmi. Przybyli uczniowie, którzy otrzymali stypendia fundowane przez  burmistrza,  ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół gminy Końskie.

Nagrodzony trud

Uroczystość wręczania stypendiów rozpoczął wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Przypomniał, że stypendia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie Końskie, pierwszy raz zostały nadane w 2013 roku. Wówczas otrzymało je 35 osób. W 2015 roku 56 uczniów nagrodzono za wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia osobiste.

Tegoroczne nagrody otrzymało 64 wybitnie uzdolnionych uczennic i uczniów Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych gminy Końskie,  na które przeznaczyliśmy  61 600 złotych.  Wspomnieć należy, że mieliśmy 11 laureatów i 14 finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Z finansowego wsparcia udzielanego przez samorząd gminy Końskie  dla wybitnych, młodych ludzi skorzystało prawie 250 uczniów. Wyróżnionych uczniów weryfikowała i stypendium przyznawała komisja w składzie: Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Końskich, Krystyna Milczarek – naczelnik Wydziału Edukacji  UM Końskie, Beata Zbróg – dyrektor SP w Dziebałtowie, Ewa Szczepanik – dyrektor ZPO  w Pomykowie, Joanna Zielińska – pracownik Wydziału Edukacji w UM I  Teresa Wilk – radna miejska.

Za wybitne osiągnięcia

Podczas uroczystości wręczenia stypendiów wyczytywani uczniowie stawali przed gośćmi zgromadzonymi w sali gimnastycznej. Do nich dołączyli rodzice. I wtedy Krzysztof Jasiński, Krystyna Milczarek i Marcin Zieliński wręczali im  akty nadania stypendiów.  Tak uczniów jak i rodziców rozpierała duma, bo doceniona została wiedza, pracowitość, poszanowanie nauki przez młodych ludzi, którzy niebawem będą najważniejszymi obywatelami Rzeczpospolitej.

Dla uczniów i rodziców, z programem artystycznym, piosenkami, skeczami  wystąpili uczniowie koneckiej „Dwójki”. Byli koncertowo przygotowani przez nauczycieli –  Katarzynę Tymowską-Kowalską, Katarzynę Lisowską i Waldemara  Kacperskiego.

 

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bezpieczne skrzyżowania

Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...
Wczoraj zostały zorganizowane działania profilaktyczne „Aktywny Senior”. Wspólnie z seniorami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udały się do jednego z klubów sportowych...
Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze