Piątka za „piątkę” dla Stadnickiej Woli

flash Radoszyce

W Szkole Podstawowej w Radoszycach rozegrano XII edycję Powiatowego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”. Brały w nim udział szkolne drużyny, które w pierwszym etapie zwyciężyły we własnych szkołach. Wygrała ekipa Szkoły Podstawowej ze Stadnickiej Woli, która wystąpi w konkursie wojewódzkim.

 

W piątek w Szkole Podstawowej w Radoszycach rozgrywano  XII edycję konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”. Zmagania uczniów  szkół powiatu koneckiego uroczyście rozpoczął insp. Waldemar Cisowski, komendant powiatowy policji w Końskich. W szranki stanęły drużyny, które zwyciężyły w I etapie zmagań organizowanym we własnym zakresie na szczeblu szkolnym.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwali policjanci z Końskich podinsp. Grzegorz Michorek,podkom. Sylwia Sobczyńska, asp. szt. Marcin Wąsik, asp. Łukasz Morka i Marcin Pytlos ratownik medyczny. Tegoroczny turniej składał się z trzech elementów: testu wiedzy, konkursu prac plastycznych oraz sprawdzeniu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepszą w trzech konkurencjach okazała się Szkoła Podstawowa ze Stadnickiej Woli. To ona  będzie reprezentowała nasz powiat w dalszych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce zdobyła ekipa  Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, a trzecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie. Pamiątkowe statuetki oraz dyplomy fundował Michał Pękala, burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy dalszych sukcesów.

MAK

Dodaj komentarz