Apel burmistrza: Zbudujmy razem Końskie Wielkie!

Nowa kadencja Rady Miejskiej w Końskich rozpoczęta. Ślubowanie złożył burmistrz Krzysztof Obratański, a radni na swojego przewodniczącego wybrali Piotra Słokę.

Radni po raz pierwszy zmierzyli się z elektronicznym głosowaniem z użyciem tabletów. Jak się okazało było to dość trudne zadanie, co w efekcie spowodowało, że sesja trwała blisko trzy godziny. Rada Miejska spotkała się w niepełnym składzie. Na sali obecnych było 20 z 21 radnych. Kilka dni temu mandatu zrzekł się Sławomir Marczewski. Po formalnościach w PKW jego miejsce zajmie Jan Grot, który na liście miał kolejny najlepszy wynik wyborczy.

Prezydium wybrane

Po odebraniu zaświadczeń potwierdzających wybór od Wandy Zbroszczyk, przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej  radni złożyli ślubowania. Głównym punktem było oczywiście wybranie przewodniczącego Rady Miejskiej. Jedynym kandydatem był Piotr Słoka. Nie uzyskał jednak głosu wszystkich radnych. Za było 17 osób, przeciw 3. Jednomyślności nie było również w głosowaniu na wiceprzewodniczących.  Zbigniew Kucharski miał 15 głosów za i 5 głosów przeciw, a Wiesław Malicki16 za i 4 przeciw.

Zespołowe działanie

Brawami przyjęto przysięgę Krzysztofa Obratańskiego, który na pięć lat objął stanowisko burmistrza. Po zaprzysiężeniu do włodarza ustawiła się długa kolejka z gratulacjami i bukietami kwiatów. – Te życzenia przyjmuję w dobrej wierze jako pewnego rodzaju zaliczkę i pewnego rodzaju wyraz zaufania na te pięć lat, które nas czeka wspólnej pracy. Jednocześnie jestem przekonany, że to co będzie miało nazwisko i twarz burmistrza będzie tak naprawdę zespołowym dziełem tu obecnych państwa radnych, państwa sołtysów, wszystkich ludzi którzy już dzisiaj mogą sobie powiedzieć, że są solą tej ziemi, że działają na rzecz dobra wspólnego i za tego rodzaju deklarację, wyraz zaufania, który jest jednocześnie wolą współpracy, ja wszystkim bardzo, bardzo dziękuję – mówił burmistrz.

Historyczne marzenie

Co ciekawe burmistrz wystosował do wszystkich obecnych na sali specjalny apel z historycznym kontekstem– Miejska historia naszego miasta zaczynała się w połowie XVIII wieku. To wówczas wydany został akt relokacji miasta, które przeszło do historii pod nazwą Końskie Wielkie. Nazwa była tylko wyrazem pewnego oczekiwania, bo mała kilkutysięczna mieścina dopiero miała w przyszłości rosnąć i odgrywać większą rolę. Mijały lata i Końskie przestały być wielkie w nazwie, choć miały swoje wielkie chwile – mówił. – Jest naszą wspólną sprawą – moją, Państwa radnych, Państwa sołtysów, wszystkich mieszkańców miasta i gminy Końskie by w ciągu najbliższych pięciu lat miasto Końskie, gmina Końskie na powrót stały się wielkie. Mamy ku temu wszelkie szanse i możliwości. Zbudujmy razem Końskie Wielkie! – apelował.

Wojciech Purtak

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze