Przywieźli cztery złote medale!

Podopieczni Mateusza Garbacza z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli cztery złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Karate Kyokushin.

17 listopada br. w Hali OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Juniorów Shinkyokushin do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 197 zawodników z 36 klubów zrzeszonych w PFKK i innych organizacjach karate full-contact w Polsce. Ekipa Koneckiego Klubu Karate Kyokushin była dość skromna, ponieważ liczyła jedynie sześciu zawodników, ale efektywna. Podopieczni Mateusza Garbacza przywieźli z Solca cztery złote medale!

Mają inną formułę

Zawody te są niejako dodatkowym turniejem, oprócz Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, które odbywają się pod egidą Polskiego Związku Karate. – Mają nieco inną formułę. Zakres technik jest podobny, jednak formuła jest bardziej otwarta. Dzieje się tak dlatego, że rywalizacja odbywa się bez ochraniacza na tułów. Nasi zawodnicy biorą udział również w tego typu turniejach. Rywalizacja w różnych formułach daje większą wszechstronność i swobodę rywalizacji zawodnikom. Jest również rozwojowa w kontekście przyszłych startów w kategoriach seniorskich – przekonuje Mateusz Garbacz.

Efektywni na maksa

W Solcu Kujawskim powalczyli: Zofia KozielskaMartyna BiałeckaAmelia ŁyczekOliwia Małecka,Filip Nowocień i Jakub Owczarek. Aż czwórka z nich stanęła na najwyższym stopniu podium! Byli to: Amelia Łyczek w kat. 11-12 lat do 50 kg, Martyna Białecka w kat. 11-12 lat powyżej 50 kg, Oliwia Małecka w kat. 13-14 lat do 60 kg i Jakub Owczarek w kat. 13-14 lat do 65 kg. Ponadto Zosia Kozielska była czwarta w kat. 11-12 lat do 40 kg.

Trzecie miejsce w „drużynówce”

Mimo tego, że nasza reprezentacja była nieliczna to rewelacyjne wyniki naszych zawodników spowodowały, iż Konecki Klubu Karate Kyokushin znalazł się na podium w klasyfikacji drużynowej. – Wprawdzie było to trzecie miejsce, jednak przy sześciu zawodnikach taki rezultat trzeba traktować jako duży sukces. W zawodach nie wystartowało kilka osób, które mieściły się w ramach wiekowych od 11 do 18 lat. W obrębie takiego przedziału wiekowego wyodrębnione były poszczególne kategorie wiekowe. Brakowało przede wszystkim Olgierda Kozielskiego, który wystartuje w Mistrzostwach Europy Kadetów w Budapeszcie. Wierzę, że w przypadku startu pełnej reprezentacji Klubu na tych zawodach wynik byłby jeszcze lepszy – kończy Mateusz Garbacz.

Organizatorem XIV Mistrzostw Polski Juniorów Shinkyokushin do lat 18 PFKK był Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez sensei Tomasza Marcysiaka (3 dan).

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze