Świetna zabawa na studniówce I LO im. KEN (wideo, zdjęcia)

205 maturzystów bawiło się na studniówce I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich. Zgodnie ze szkolną tradycją zabawę rozpoczął reprezentacyjny polonez.

W minioną sobotę rozpoczął się sezon studniówkowy. W Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Markiz w Końskich bawili się wraz z osobami towarzyszącymi maturzyści I LO. Jak przystało na pierwszy bal było bardzo elegancko, ale i uroczyście.

To już szkolna tradycja, że studniówkę rozpoczyna polonez reprezentacyjny, w wykonaniu wybranych uczniów, którzy tańczą go w specjalnych, klasycznych strojach. Poloneza reprezentacyjnego przygotowały nauczycielki Renata Gałązka-Skowron i Renata Jakubowska. Na parkiecie pojawiło się 14 par.  Jako pierwsza poloneza wodziła go para Kamila Kornecka i Mikołaj Gałązka.

 

W reprezentacyjnej grupie znaleźli się również: Paulina Dulewicz i Damian Fabicki  – Krakowiak, Weronika Śliwak i Adam Wodecki, Katarzyna Pluta i Wojciech Kołodziejczyk, Weronika Ciszek i Hubert Krauza, Wiktoria Sobieraj i Radosław Ludwikowski, Natalia Bocheńska i Łukasz Salata, Justyna Słowińska i Kamil Łuszczyński, Emanuela Wereda i Jakub Nowakowski, Adrianna Kornecka i Kamil Ferens, Zuzanna Stępień i Stanisław Pietrasiak, Karolina Jurczyk i Mateusz Piskrzyński, Aleksandra Karbownik i Patryk Skrzypczyk, Wiktoria Kowalewska i Dariusz Hyb.

Jak przystało na studniówkę nie zabrakło wielu serdecznych podziękowań. W imieniu rodziców przemawiali Ewa Makuch i Rafał Ciszek, którzy zwracali się do nauczycieli jak i uczniów. Maturzystów reprezentowali Ada Sadowska i Patryk Skrzypczyk. Piękne bukiety kwiatów otrzymali wychowawcy: Ewa Młynarczyk-Wróbel, Danuta Zaborowska-Szymusik, Renata Gałązka-Skowron, Marzena Domagała.

Później przyszedł już czas na poloneza, którego odtańczyli wszyscy maturzyści. Jak co roku w pierwszej parze otwierał go dyrektor Wojciech Jasnos. Towarzyszyła mu Sylwia Grubarek, maturzystka z najlepszą szkolną średnia ocen 5.3. Maturzyści poloneza odtańczyli aż w czterech tanecznych turach za każdym razem dbając o układy choreograficzne.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wielką zabawę. Do tańca zagrał lubiany zespół Prestige  Michała Augustyniaka.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze