Spełniły się marzenia o sali gimnastycznej

To był najważniejszy moment w historii Kapałowa w ostatnich latach. Do użytku uroczyście oddano do użytku nową salę gimnastyczną. Na tę chwilę czekano od wielu lat.

O etapach budowy sali gimnastycznej w Kapałowie, w gminie Radoszyce, pisaliśmy wielokrotnie. Relacjonowaliśmy m.in. przygotowania do zadaszenia, jak i uroczyste spotkanie połączone z murowaniem w ścianę sali specjalnej tuby. Umieszczono w niej: akt erekcyjny z podpisami obecnych na uroczystości, drobne monety oraz duże zdjęcie wszystkich uczniów wykonane na tle powstającej hali.

W miniony czwartek w Kapałowie spotkali się wszyscy ci, którzy byli zaangażowani w wybudowanie sali gimnastycznej. Obecna była m.in. Agata Binkowska, radna Sejmiku, członkini Zarządu Województwa minionej kadencji, która podejmowała decyzję dotyczącą przyznania dofinansowania na budowę sali. Jak przyznała otwarcie w Kapałowie symbolicznie kończy etap jej działalności związanej z pracą w Zarządzie Województwa.

Spełnione marzenia
– Dziś spełniły się marzenia mieszkańców Kapałowa, którzy od lat marzyli o tej sali. Jako absolwent tej szkoły cieszę się podwójnie, że zarówno uczniowie jak i ich rodzice oraz bliscy będą mogli korzystać z sali i rozgrywać tu mecze – mówi Michał Pękala, burmistrz Radoszyc. O roli nowej sali mówiła równieżMałgorzata Patynowska,  dyrektor Szkoły Podstawowej w Kapłowie, która podkreślała jej bardzo duże znaczenie dla uczniów. Pani dyrektor wraz z rodzicami podziękowała samorządowcom, a od burmistrza otrzymała symboliczny klucz do sali.

Później przyszedł już czas na część artystyczną. Uczniowie przedstawili zarówno historyczne widowisko związane z Kazimierzem Wielkim, ale nie zabrakło również akcentów kabaretowych i sportowych. Za przygotowanie odpowiadały panie: Anna Popiel, Monika Bańburska, Iwona Drab, Barbara Laskowska, Barbara Ścisłowicz, Anna Ewa Popiel.To zostało zrobione

Do dyspozycji uczniów są  boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej halowej. Powstała również niezbędna infrastruktura z szatniami i sanitariatami. Całość inwestycji wyniosła 1,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie to 1,4 mln zł.

Przypomnijmy, że uczniowie dotąd ćwiczyli w sali rekreacyjnej, która powstała z dwóch sal lekcyjnych. Był to efekt reformy oświaty, która zmniejszyła liczbę klas z ośmiu do sześciu. W takiej sytuacji miejsce do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego było wystarczające. Teraz po powrocie do pierwotnej liczby klas i likwidacji gimnazjów nastąpiło zapotrzebowanie nie tylko na sale dydaktyczne, ale również salę gimnastyczną. Więcej zdjęć z otwarcia znajdziecie w naszym portalu www.konecki24.pl

 

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze