Jak poradziły sobie nasze licea w prestiżowym rankingu „Perspektyw”

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich jest najlepszą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie koneckim. W województwie świętokrzyskim plasuje się na 10 miejscu, a w kraju na 384. Tak wynika z prestiżowego, ogólnopolskiego rankingu przygotowywanego co roku przez miesięcznik „Perspektywy”.

Ranking „Perspektyw” to zestawienie najlepszych liceów ogólnokształcących i techników, których uczniowie wyróżniają się swoją wiedzą. Do podsumowania brane pod uwagę są: udział w olimpiadach przedmiotowych, wyniki z matury zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Dwa koneckie licea znalazły się w ogólnopolskim rankingu.

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie uplasowało się na 384 miejscu w kraju. Jest to spadek w porównaniu z poprzednim rokiem. Przypomnijmy, że wówczas było to 361 miejsce, a wcześniej analogicznie 428 i 373.

Na kolejnych miejscach

 W wojewódzkim rankingu nie zabrakło również kolejnych dwóch liceów z naszego powiatu. Na 19 miejscu znalazło się  I Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, które w ogólnopolskim rankingu znajdziemy na 679 miejscu.  Liceum Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Stąporkowie w wojewódzkim podsumowaniu „Perspektyw” sklasyfikowano w bliskim sąsiedztwie I LO im. KEN i zajmuje 21 miejsce, a 712 miejscu w kraju. 

 W rankingu nie znalazło się żadne technikum z powiatu koneckiego.

Beata Salata, dyrektor II LO komentuje wyniki rankingu \”Perspektyw\”

Cieszy mnie to, że w porównaniu z poprzednim zestawieniem \”Perspektyw\” o zasięgu wojewódzkim znaleźliśmy się o jedno miejsce wyżej i tym samym weszliśmy do dziesiątki najlepszych szkół w województwie świętokrzyskim. Wynik ogólnopolski zależny jest od wielu czynników, mimo że nieco niższy niż wcześniej wciąż pozostajemy w tym samym wysokim zasięgu.

Ocena \”Perspektyw\” już od lat jest sprzyjająca dla naszej szkoły. To efekt bardzo dużych starań wielu osób: nauczycieli, uczniów, rodziców, ale też i osób, które po prostu wspierają naszą edukacyjną działalność. Jestem z nich wszystkich dumna. Kolejny już raz mamy potwierdzenie, że konsekwentne działania przynoszą zamierzone efekty.

Stawiamy sobie kolejne cele i na pewno takim jest znalezienie się w piątce najlepszych szkół w województwie.

Wojciech Purtak

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Bezpieczne skrzyżowania

Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii apeluje do grzybiarzy o zachowanie tzw. "bezpieczeństwa biologicznego" podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń (ASF), a więc...
Wczoraj zostały zorganizowane działania profilaktyczne „Aktywny Senior”. Wspólnie z seniorami policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich udały się do jednego z klubów sportowych...
Od kilku dni funkcjonariusze z wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki przeprowadzą działania zatytułowane - "Bezpieczne Skrzyżowanie". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze