Narciarski szus z… policjantami

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich, wraz z uczniami z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Baryczy, na stoku narciarskim w Tumlinie aktywnie spędzali czas wolny.

Na stoku narciarskim w Tumlinie, najbliższym od Końskich bezpiecznym do szusowania miejscu, pojawili się wychowankowie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Baryczy i policjanci prewencji KPP Końskie. Podkomisarz Sylwia Sobczyńska z  asp. szt. Stanisławem Patrzykątem  założyli buty narciarskie, zabrali deski i  prowadzili na stoku zajęcia. Głównie był to zjazd  na nartach ze znacznego wzniesienia.  Tę aktywną część wypoczynku zimowych wakacji łączyli z prelekcjami na temat bezpiecznego zachowania się także i w tym miejscu.

Kręci ich bezpieczeństwo

Tego typu działania koneckich stróżów prawa organizowane są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku”. Nadrzędnym celem jest szerzenie zasad różnego rodzaju bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Podczas wspomnianej akcji, policjanci rozmawiali z narciarzami o  należytym, bezpiecznym  poruszaniu się nie tylko na stoku, ale również w ruchu drogowym. Bo jakimś sposobem na stok trzeba dojechać, dojść. Apelowali, aby korzystać z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

W nagrodę

Każdy, kto zjechał ze stoku z policjantami, otrzymywał w nagrodę elementy odblaskowe. Połączenie aktywnego wypoczynku z wczorajszą prelekcją, bardzo spodobało się wszystkim uczestnikom wycieczki. Czas przygotować kolejne zajęcia.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze