Bezpieczeństwo uczniów najważniejsze

flash Kultura

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Końskich, przeprowadzili cykl spotkań informacyjno – edukacyjnych w szkołach podstawowych na terenie powiatu koneckiego. Dotyczyły głównie bezpieczeństwa młodych ludzi w czasie ferii.

Spotkania odbywały  się  w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo!…przez cały rok szkolny”. Celem akcji jest kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Strażacy przestrzegali przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych stawach i ciekach wodnych. Udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym.

O systemie powiadamiania służb ratowniczych w razie dramatycznej sytuacji. Także na drogach lub w ich pobliżu. Podczas tych spotkań z młodzieżą strażacy prezentowali sprzęt do ratowania ludzi.  Pokazali akcję ratowania osoby, pod którą  załamał się lód. Przygotowali specjalistyczne sanie, które utrzymują się również na wodzie. Przesunęli  je do tonącej osoby. Na saniach  był strażak i to on udzielał pomocy tonącemu. Wydobywał na sanie, a pozostający na brzegu funkcjonariusze linami  przyciągnęli je do siebie.

Mamy nadzieję, że ferie zimowe przyniosą wiele miłych chwil, wspomnień i zostaną spędzone w bezpieczny sposób – podkreśla st.kpt.Mariusz Czapelski oficer prasowy koneckich strażaków PSP  w Końskich.

MAK

Dodaj komentarz