Napisali i nagrali piosenkę, lepili garnki i balowali! (wideo)

Pierwszy tydzień feryjnego turnusu organizowanego przez Dom Kultury w Końskich obfitował w mnóstwo ciekawych propozycji.

Z zaproszenia organizatorów z Domu Kultury korzystało każdego dnia około 30 dzieciaków z miasta i gminy Końskie. Co ciekawe po raz pierwszy zajęcia odbywały się nie w siedzibie DeKu, jak to było co roku, ale już w budynku dawnego Gimnazjum nr 2, do którego placówka ma przeprowadzić się już wkrótce na stałe. W pierwszym tygodniu pierwszego turnusu zimowego przygotowano zajęcia z instruktorami pracującymi w Domu Kultury. Maciej Lisowski zdradzał tajniki pracowni muzycznej,  Aleksander Kopański zapraszał na zajęcia teatralne, a Kamila Dobrowolska na plastyczne.

 

 

Nowością w  ofercie Domu Kultury jest pracownia ceramiczna, która została przeniesiona z Klubu Kaesemek. Nadal prowadzi ją Paweł Stasiński, który uczył dzieciaki jak m.in. stworzyć niepowtarzalne ceramiczne naczynia.

Niespodzianką dla wszystkich było spotkania z młodzieżą działającą w Jednostce „Strzelec”. Dominika Stefańczyk kierująca działaniami „Strzelca” opowiedziała nie tylko o podejmowanych inicjatywach, ale również patriotycznej postawie. Uczestnicy mogli m.in. obejrzeć militarną wystawę.

Niespodzianką dla wszystkich było nagranie piosenki „Zima, czas radości”, która powstała pod kierunkiem Macieja Lisowskiego. Dzieci same napisały do niej słowa i muzykę, a za nagranie audio, ale też wideo odpowiadał już pan Maciek. Co ciekawe dla większości była to pierwsza przygoda ze studiem nagraniowym. Piosenkę nagrano również w drugim tygodniu trwania ferii.

 

Na finał pierwszego tygodnia zajęć wszyscy wzięli udział w balu przebierańców.

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze