Blisko 3,5 mln zł na termomodernizacje

Niekłański ośrodek zdrowia, Szkoła Podstawowa nr 1 w Stąporkowie oraz budynek dawnego gimnazjum w Stąporkowie przejdą kompletną termomodernizację. Właśnie podpisano preumowę na duże unijne dofinansowanie.

– Do gminy Stąporków na gruntowną termomodernizację tych trzech budynków trafi blisko 3,5 mln zł. To dla nas bardzo dobra wiadomość, która daje nam możliwość do rozpoczęcie procedur przetargowych, tak by prace mogły ruszyć już za kilka miesięcy – opowiada burmistrz Dorota Łukomska. Pieniądze na inwestycje podchodzą z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014- 2020, a preumowę podpisali marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik.

– Zakres prac jest różny w każdym z budynków i uzależniony od potrzeb, które w miarę upływu lat rosły. Na przykład w obu szkolnych budynkach zostaną zamontowane pompy ciepła, ale już w ośrodku zdrowia w Niekłaniu nie ma takiej potrzeby. Wszędzie zostaną wymienione okna,  zmieni się elewacja – wylicza burmistrz Łukomska. Istotne jest to, że wszystkie trzy budynki już od dawna wymagały termomodernizacji, a jej realizacja była możliwa tylko dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Całość inwestycji szacowana jest na 4,5 miliona złotych.

woyt

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze