Nie wiedzieli czy sąsiad żyje

Mieszkańcy bloku przy ul.Warszawskiej w Końskich alarmowali strażaków, że od kilku dni nie widzieli swojego sąsiada.

Zastęp JRG kierowany przez asp. sztab. Rafała Kwapisza kwadrans po godzinie 12 był  pod drzwiami mieszkania  na pierwszym piętrze bloku na ul.Warszawskiej. Zjawiła się załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego i patrol policji.  Drzwi  były zamknięte. Sąsiad, który informował służby o tym zdarzeniu informował funkcjonariuszy, że w  mieszkaniu znajduję się mężczyzna, z którym nie ma kontaktu od dwóch dni.

Strażacy pukali w drzwi, wołali. i wtedy mężczyzna sam otworzył drzwi.  Medycy z ZRM  chcieli go przebadać. Odmówił kategorycznie.

Zatem strażacy miernikiem gazowym sprawdzili pomieszczenia, czy nie występuje jakieś zagrożenie spowodowane gazem.  Nie stwierdzili  żadnych gazów niebezpiecznych. Stężenie tlenu wynosiło 21%. Na tym działania zakończono relacjonował nam st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

To  był przykład pozytywnego odruchu sąsiedzkiego. Lokator nie wychodził z domu, nie odzywał się, nie reagował na pukanie, więc zawiadomili służby ratownicze. Tym razem akcja służb odbyła się niemal w porę, choć mężczyzna pomocy nie potrzebował. Sąsiedzi upewnili się, że żyje.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze