Pomagamy Agacie. Będzie koncert i warsztaty z tarota!

Coraz więcej osób dołącza do wielkiej akcji pomocy dla Agaty Gros, mieszkanki Niekłania Małego w gminie Stąporków. Młoda kobieta choruje na rzadki nowotwór układu pokarmowego GIST. W niedzielę 10 lutego w MGOKiS odbędzie koncert charytatywny oraz zbiórka krwi, a w środę 13 lutego w Pracowni Artystyczno-Ludowej w Końskich spotkanie pod hasem „Warsztaty z sercem”.

Historia Agaty, którą opisaliśmy w TYGODNIKU poruszyła mnóstwo dobrych serc. Przypomnijmy, że 26-latka cierpi na rzadki nowotwór układu pokarmowego GIST. Agata nie przyjmuje zwykłej chemii, na którą odporny jest nowotwór. Otrzymuje ją w tabletkach, co sześć tygodni. Do leczenia niezwykle potrzebna jest krew grupy 0Rh+. Można oddać ją w każdej stacji krwiodawstwa, choćby w koneckim szpitalu. Co ważne można oddać każdą grupę krwi, która później zostanie wymieniona na tę właściwą. Konieczne jest jednak zaznaczenie, że ma być ona przekazana dla Agaty Gros.

Na konto Fundacji Sedeka chętni mogą wpłacić dowolną, choćby najmniejszą sumę. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie po operacji, ale również bieżące potrzeby m.in. zakup preparatów białkowych.

Już dziś zapraszamy w niedzielę 10 lutego do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie, gdzie odbędzie koncert charytatywny. Wszyscy artyści, którzy chcą wystąpić na scenie i pomóc mogą zgłaszać się w sekretariacie MGOKiS. Wiadomo już, że  zagra Piotr Restecki, wirtuoz gitary, finalista programu „Must be the music Tylko muzyka”, grupa Hit Boyz, grająca w rytmie disco polo oraz lokalni artyści: Marek Werens, Magdalena Szustak, Amelia Lisowska, Natalia Boruń Paulina Plewa, Wojtuś Misiowiec, Dawid Moczarski Zuzanna Nowak, Lena Zawada Szkolne Nutki.  Tego dnia już od godz. 9 w MGOKiS będzie można też oddać krew.  Do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Stąporkowie chętni mogą przynosić fanty, które trafią na charytatywny kiermasz.

Pomóc będzie można też w Końskich w środę 13 lutego. W Pracowni Artystyczno-Ludowej zostanie przeprowadzony warsztat numerologia w oparciu o duże arkana tarota, które poprowadzi Barbara Macidłowska, Mistrz Nauczyciel Reiki, wykonana zostanie również kartka dobrych życzeń dla Agaty. Udział w warsztatach można potwierdzać SMS na nr 721 711 125. Koszt to 30 zł, a dochód z wydarzenia w całości zostanie przekazany na leczenie Agaty.

Tak można pomóc Agacie
– oddanie krwi w dowolnym punkcie krwiodawstwa z podaniem imienia i nazwiska \\\”Agata Gros\\\”
– 1 % podatku
w formularzu należy podać poniższe dane w prawidłowej kolejności – numer KRS Fundacja Sedeka – 0000338389, w rubryce \\\”Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 %: 11649 – Gros Agata
– darowizny, dowolne kwoty na leczenie Agaty można wpłacać na konto
Fundacja Sedeka
ul. Grzybowska 4 lok. 132 00 – 131 Warszawa
nr konta: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845
tytuł przelewu: 11649 Gros Agata

Wojciech Purtak

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze