Powstają struktury patrii Biedronia. Kto na czele u nas?

W powiecie koneckim powstają struktury Wiosny, nowej partii politycznej , jaką zakłada Robert Biedroń. Na czele w naszym powiecie stanął Tomasz Cholewiński, debiutant na samorządowej scenie. – Myślę, że jakoś przysłużę się Polsce, kiedy pójdę w politykę – mówi o swojej misji.

Wiosna, nowa partia Roberta Biedronia jest pod uwagę jako jedna z najbardziej liczących się w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jej program został ogłoszony w czasie niedzielnej inauguracji działalności Wiosny Biedronia na warszawskim Torwarze.

Z feministką

Przedstawicieli świętokrzyskich struktur poznaliśmy kilka dni wcześniej podczas konferencji prasowej w Kielcach. Na czele stanęła Małgorzata Marenin, znana działaczka feministyczna, inicjatorka wielu demonstracji wspierających prawa kobiet.

W powiecie koneckim na czele partii stanie Tomasz Cholewiński. Postać nieznana w samorządowym światku, jak sam o sobie mówi kompletny debiutant. Ma 30 lat, jest magistrem ekonomii, szukającym obecnie pracy. Mieszka w Pijanowie, w gminie Słupia Konecka.

– Nasz region jest całkowicie prawicowy. Będąc samotnikiem zatopionym w literaturze moje poglądy polityczne kształtowały się więc inaczej. W Kielcach ukończyłem liceum i studia i postanowiłem, że czas zacząć działać. Myślę, że jakoś przysłużę się Polsce, kiedy pójdę w politykę – komentuje Tomasz Cholewiński.

Nie kryje jednak zaskoczenia, że to jemu powierzono trudną misję prowadzenia i budowania partii w powiecie koneckim. – Przyjąłem tę propozycję po wielu spotkaniach ruchu, które odbywały się w Kielcach. Mamy szansę na stworzenie u nas nowej jakości w polityce  – dodaje pan Tomasz.

W grupie

Wszyscy sympatycy ruchu Roberta Biedronia z powiatu koneckiego mogą już na bieżąco śledzić poczynania jego świętokrzyskich liderów. Na Facebooku powstała specjalna, zamknięta grupa pod nazwą „Sympatycy Roberta Biedronia – powiat konecki”. Wystarczy dodać się do niej, by śledzić wszystkie najważniejsze informacje. – Już na początku lutego planuję organizację spotkań na terenie naszego powiatu, na których przedstawię główne założenia, będziemy wtedy po prostu wiedzieć, z czym rusza Robert Biedroń. Podczas spotkań będzie można dołączyć do partii – dodaje.

Propozycja dla znanego samorządowca

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, nie tylko wśród działaczy lewicowych, mówiące o tym, że partia Roberta Biedronia chce postawić w powiecie koneckim na Robert Plecha. To dobrze znany radny powiatowy i przedsiębiorca, który w jesiennych wyborach samorządowych uzyskał najlepszy wynik, w wyborach do Rady Powiatu. Plech miałby kierować koneckimi strukturami, a później wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych. – Przyznaję, że otrzymałem taką propozycję. Pewnie mając na uwadze moje lewicowe poglądy, którym jestem wierny od lat. Postanowiłem jednak jak na razie nie wiązać się z żadną partią polityczną i skupić się na swojej pracy i działalności samorządowej w Radzie Powiatu – ucina komentarze Robert Plech.

 

Główne założenia ruchu Roberta Biedronia:

– odpartyjnienie życia publicznego poprzez stworzenie jawnego zasobu kandydatów i kandydatek na stanowiska kierownicze w administracji

– świeckie państwo

– legalność aborcji do 12 tygodnia ciąży

– program finansowania in-vitro

 

Wojciech Purtak

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Podczas gali w niedzielne popołudnie wręczono statuetki Koneckich Gloriett, czyli nagród burmistrza miasta i gminy Końskie dla wyróżniających się swoją działalnością mieszkańców i firm. Wręczenie...
Dzisiejsze derby powiatu koneckiego w IV lidze świętokrzyskiej, były bardzo emocjonujące. Pierwsze derby powiatu koneckiego w tym sezonie wzbudziły duże zainteresowanie. Na stadionie Neptuna pojawiło...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze