Chcą zlikwidować niebezpieczne miejsca. Sprawdźcie które!

Przygotowano zestawienie niebezpiecznych miejsc, które mogą zostać objęte specjalnym programem zakładającym m.in. likwidację niebezpiecznych przejść dla pieszych. To efekt wielu potrąceń na przejściach dla pieszych, do których doszło w ostatnich tygodniach.

Wszystko zaczęło się od wniosku zgłoszonego przez radnego miejskiego Michała Cichockiego, który zaproponował, by w tegorocznym budżecie wpisać zadanie dotyczące doświetlenia niebezpiecznych przejść dla pieszych. – Mój wniosek był bardzo podobny do tego, który zaproponował do budżetu obywatelskiego Robert Żdżalik, mieszkaniec Końskich. Postanowiliśmy działać razem i złożyłem wniosek do budżetu gminy na zabezpieczenie środków w tym celu. Pomocny dla nas może okazać się program wojewody świętokrzyskiego zakładający likwidację miejsc niebezpiecznych – mówi Michał Cichocki, radny Rady Miejskiej w Końskich, który o wskazanie miejsc stwarzających zagrożenie i wymagających interwencji poprosił koneckich policjantów.
Oświetlić przejścia dla pieszych

Taka lista powstała w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Znajdują się na niej drogi na terenie miasta i gminy Końskie zarówno gminne, powiatowe jak i krajowe.- Chodzi przede wszystkim o dobre oświetlenie przejść dla pieszych, za co przy drogach powiatowych odpowiada gmina. Myślimy również o czujnikach ruchu, czy podświetlanych pasach – opowiada radny Cichocki. – Koszt dobrze przygotowanego przejścia do ok. 30-40 tys. zł. To niedużo z perspektywy budżetu, ale gdyby udało nam się zrobić jedno rocznie, to w ciągu pięciu lat kadencji mielibyśmy ich pięć – dodaje.
Lista gotowa

– Przygotowaliśmy listę niebezpiecznych miejsc, które powinny zostać przebudowane. Zawiera ona działania na drogach gminnych i zakłada m.in. przebudowę skrzyżowań, tak by powstały ronda, czy stworzenie aktywnych przejść dla pieszych – mówi burmistrz Krzysztof Obratański. Co ciekawe takie przejścia dla pieszych miałby powstać w Końskich przy ul. Piłsudskiego, Warszawskiej (przy DPS i ZSP nr 2), Leśnej, Robotniczej i w Modliszewicach przy ul. ul. Gasińskiego (przy SP).

Co dalej?

Lista z koneckiego magistratu została przesłana do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach Lokalnych w województwie świętokrzyskim, który będzie realizowany wspólnie przez wojewodę świętokrzyskiego oraz marszałka województwa. Na podstawie zgłaszanych propozycji zostanie opracowana lista najbardziej niebezpiecznych punktów na drogach lokalnych wraz z rekomendacjami poprawy bezpieczeństwa w tych miejscach oraz wskazaniem możliwych sposobów finansowania. Do tematu będziemy wracać.

Wojciech Purtak

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W niedzielę nasi czwartoligowcy rozegrali 4 kolejkę spotkań. W Daleszycach ze Spartakusem zagrał Neptun Końskie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z kolei Partyzant Radoszyce podejmował drużynę...
Które tematy cieszyły się największą popularnością w minionym tygodniu? I MIEJSCE: https://konecki24.pl/2019/08/19/tajemnicze-pomieszczenie-za-sciana/ II MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/zdewastowali-az-14-nagrobkow-wstrzasajace-odkrycie-na-cmentarzu-parafialnym/ III MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/autobus-sie-pali/ IV MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/20/sportowe-dni-konskich-glorietta-dla-ksspr-u-zdjecia/ V MIEJSCE https://konecki24.pl/2019/08/18/ratowali-dwoje-dzieci-ktore-tonely-w-zalewie/

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze