Z wielkim sercem zagrali dla Agaty! To był piękny koncert (wideo, zdjęcia)

„Gramy dla Agaty” pod takim hasłem w Stąporkowie zbierano środki na leczenie Agaty Gros. Były wielki koncert i zbiórka krwi.

26-latka cierpi na rzadki nowotwór układu pokarmowego GIST. Agata nie przyjmuje zwykłej chemii, na którą odporny jest nowotwór. Otrzymuje ją w tabletkach, co sześć tygodni. Do leczenia niezwykle potrzebna jest krew grupy 0Rh+. Mimo że bardzo chciała wziąć udział w stąporkowskim koncercie, to jednak to się nie udało. Kilka dni temu Agata przeszła wyczekiwaną, bo przekładaną już kilka razy, operację. Przebywa obecnie w jednej z warszawskich klinik.

 

 

Agacie pomagano w Stąporkowie na wiele sposobów. Od niedzielnego poranka można było oddawać krew w mobilnym punkcie w MGOKiS. Z tej możliwości skorzystało prawie 40 osób! Po południu rozpoczął się wielki koncert, w którym mógł wziąć udział każdy chętny artysta. Wydarzenie z wdziękiem poprowadziły Anna Garbala i Ewa Gula.

Na scenie pojawiło się mnóstwo wykonawców. Były przedszkolaki ze „Słoneczka”, Wojtek Misiowiec, uczniowie szkół w Krasnej, Niekłaniu, młodzi tancerze z Akademii Tańca Kamili Drezno, eMGie, Natalia Boruń, Rafał Sak, Natalia Żak, Paulina Plewa, Tomasz Miernik, Amelia Lisowska, Piegi, Sonore, Magdalena Szustak. Specjalny utwór skomponował na tę okazję Marek Werens.

Nie zabrakło również gości. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli kieleccy artyści. Grupa Boyz Hits wykonała największe przeboje disco polo, a tuż po nich na scenie pojawił się ceniony wirtuoz gitary Piotr Restecki.

Emocjonująca była licytacja mnóstwa fantów podarowanych zarówno przez lokalnych artystów jak i cenionych sportowców. Poprowadzili ją: Magdalena Szustak i Grzegorz Teper.

Najbardziej aktywni w licytacjach byli Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa, burmistrz Dorota Łukomska, Łukasz Wilczyński, kierowca słynnego Dafa, którego można było oglądać na placu przed MGOKiS. Z aukcji udało się uzyskać blisko 6 tys. zł.

Przez cały czas można było wziąć udział w kiermaszu, a dzieci mogły bawić się w strefie zabaw. Czuwali nad tymi wolontariusze z Urzędu Miejskiego oraz ZSP im. S. Staszica. Za koordynowanie ich działań odpowiadały: Joanna Domagała, Iga Bielecka, Monika Januszewska, Małgorzata Hampel.

To jednak nie koniec pomocy dla Agaty. Zbiórka pieniędzy trwa do końca marca.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Już po raz drugi w Końskich można dołączyć do wielkiego kulinarnego święta, które od siedmiu edycji bije rekordy popularności w Kielcach. Festiwal Smaku zagościł w koneckiej Piecowni. Specjalnych dań można spróbować do 26 lipca. Festiwal Smaku z powodzeniem organizowany jest...
https://szydlowiecki.eu/szukaja-zaginionego/?fbclid=IwAR3CiSCKJZClX3vLvYjDouQj9qLmhQiGLK87-kFVoYOj6ZEqmaCkDwDnE9A
To już kolejne wyróżnienie dla Stefanii Kulety, która w czerwcu obchodziła setne urodziny. Wówczas podczas uroczystego spotkania została mianowana na stopień kapitana Wojska Polskiego. Kilka dni temu od wojewody Agaty Wojtyszek otrzymała cenny medal. Wojewoda Agata Wojtyszek, w imieniu Szefa...

Jechał za blisko…

Toyota jechała za blisko iveco, gdy to przyhamowało doszło do zderzenia. Około godziny 18 w pobliżu Kaliszów, drogą K74  w stronę Piotrkowa Trybunalskiego jechał iveco na gdańskich numerach rejestracyjnych, które  prowadził 35-letni mężczyzna. Za nim w tym samym kierunku jechała...
Podczas miejskich uroczystości świętowani koneccy policjanci. Zgodnie z tradycją była uroczysta msza święta i okolicznościowy apel, podczas którego funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia. 100 lat temu w Rzeczpospolitej Polskiej powstała Policja Państwowa. Powołana ustawą Sejmu II...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze