Kolejny atak bombowy w Urzędzie Skarbowym

flash Gorące tematy Paragraf

Kolejny raz Urząd Skarbowy w Końskich został sparaliżowany informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Do akcji wkroczyli koneccy policjanci i zastęp strażaków ratowników z JRG, kierowanych przez asp. sztab. Rafała Kwapisza. To był kolejny atak bombowy na Urząd Skarbowy,

Zastęp strażaków z JRG Końskie dowodzony przez  asp.sztab. Rafała Kwapisza pojawił się w Urzędzie Skarbowym ok. godz. 13.24. Naczelnik Urzędu Skarbowego Wojciech Biskupski zdecydował, że 49 pracowników nie zostanie ewakuowanych z budynku. Przebywali na swoich stanowiskach. Policjanci kierowani przez sierż. sztab.  Jarosława Kałkowskiego  poprosili 10 interesantów o opuszczenie urzędu.

Strażacy zabezpieczyli teren przed budynkiem, który do ochrony wyznaczyli policjanci. Przygotowali rotę oraz sprzęt do ewentualnych działań ratowniczo-gaśniczych.

 

Bez namiotu

W trakcie trwania pracy zastępu  przed budynkiem Urzędu Skarbowego  w Komendzie Powiatowej PSP w Końskich przygotowywano przyczepę z namiotem pneumatycznym, który w przypadku nagłej potrzeby miał być natychmiast dostarczony dna miejsce akcji. Namiotu nie przetransportowano, bowiem pracownicy US nie zostali ewakuowani z budynku.

Przybyli funkcjonariusze Grupy Rozpoznania Pirotechniczno – Minerskiego z Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Sprawdzili budynek oraz jego otoczenie. Nie stwierdzili żadnych podejrzanych ładunków, pakunków itp. elementów. Na tym działania zakończono – podsumował st.kpt.Mariusz Czapelski, oficer prasowy KP PSP w Końskich. –  Miejsce prowadzonych  działań przekazano naczelnikowi US w Końskich,  Wojciechowi  Biskupskiemu.

Było to trzecie „podłożenie”  ładunku wybuchowego w Urzędzie Skarbowym w Końskich w tym roku.

MAK

1 Komentarz dla “Kolejny atak bombowy w Urzędzie Skarbowym

  1. pewnie sami sobie strażacy takie numery robią bo sucho w kasie. Niedługo zaczną podpalać łąki a jak się zaczną burze to i stodoły też nie oszczędzą, zwłaszcza tych ubezpieczonych, hehehe

Dodaj komentarz