Zatrzymani z narkotykami i nie tylko…

flash Gorące tematy Paragraf

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 28-latka z Końskich, który poszukiwany był do odbycia kary 1,5 roku więzienia. W mieszkaniu znaleźli narkotyki. Substancje odurzające policjanci znaleźli też u 31-latka z Końskich.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich działaniami operacyjnymi ustalili i zatrzymali 28 –latka, którego poszukiwano do odbycia półtora roku kary więzienia. Ponadto zatrzymali 31 –latka, u którego  w mieszkaniu znaleźli marihuanę i nielegalne papierosy.

 

Poszukiwany na ulicy, narkotyki w domu

Operacyjna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego doprowadziła  do ustalenia, gdzie przebywa poszukiwany 28-latek z Końskich. Mężczyzna miał do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności, m.in.: za bójkę, groźby karalne,  kradzieże.

Nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, ale policjantom nie wystarczyło, że go zatrzymali , więc poszli do jego domu. Przeszukali mieszkanie i znaleźli niewiele, bo niewiele, ale zabronionych prawem substancji,   jak dwa  gramy białego proszku, tabletkę ekstazy i kolejny biały proszek.

Po wstępnych badaniach okazało się, że dwa gramy proszku to amfetamina, a następny proszek to dopalacz.  Młody człowiek został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Końskich, gdzie w areszcie oczekiwał na przetransportowanie do Aresztu Śledczego do Kielc, gdzie będzie odbywał półtoraroczny wyrok. W trakcie odbywania kary będzie również sądzony za nielegalne posiadanie substancji odurzających, jakie znaleźli u niego w domu koneccy „kryminalni”.

 

Marihuana w słoiku, papierosy w łóżku

Kolejna ekipa koneckich „kryminalnych” metodami operacyjnymi dotarła do  31 –letniego mieszkańca Końskich. W kieszeni kurtki miał zwitek z zielonym suszem, który po zbadaniu wykazał w swoim składzie THC. Przeszukali jego mieszkanie.

Z pokojowej szafy wydobyli szklany słoik, w którym było 6 gramów marihuany. W łóżku odkryli 86 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyznę przywieziono do KPP przesłuchano i zwolniono do domu. Niemniej będzie odpowiadał przed sądem za posiadania narkotyków – relacjonował nam st.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów. .

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz