2 promile i jazda od rowu do rowu

flash Gorące tematy Paragraf

Obywatelskiego zatrzymania dokonał kierowca, który informował policjantów, że volvo jedzie od rowu do rowu. Blokuje całą drogę K42. Po zatrzymaniu wyszło, że miał 2 promile w organizmie. Kierujący renaultem w Stąporkowie miał 2,6 promila.

Około godziny 15 policjanci KPP Końskie otrzymali informację od kierowcy który jechał za granatowym volvo. Mężczyzna mówił przez telefon, że przed nim jedzie volvo, ale porusza się całą szerokością drogi K42. Jakby go rzucało od rowu, do rowu. Przypuszczam, że jest pijany, naładowany narkotykami albo chory. Proszę o pomoc, by zatrzymać „nieszczęśnika” zanim  wydarzy się tragedia – podkreślił informator.

Obywatelskie zatrzymanie

Informator zadzwonił raz jeszcze do policjantów,  że na ulicy Gimnazjalnej zajechał drogę granatowemu volvo . Zdołał zatrzymać samochód.  Wtedy dotarł  policjant . Przebadał szofera. Okazało się, że  38 –letni kierowca volvo  z województwa łódzkiego ma w organizmie 2 promile alkoholu. By nie było nieporozumień, 38 –latka dowieziono na szpitalny Oddział ratunkowy, gdzie pobrano mu krew do badania. I już nie będzie mógł dyskutować o swojej trzeźwości i tym, że  zatrzymano go nie zgodnie z prawem. Jakby tego nie ujmować, sprawa trafi do sądu, który  wymierzy mu karę – opowiedział nam st.sierż. Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów.

 

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz