Materiał partnera: Jak dobrze wybrać pierwszy wózek dziecięcy? Podpowiadamy

Rozmaitości

Przyjście dziecka na świat to nieopisana radość jego rodziców, ale też wielka odpowiedzialność, a także wiele wyzwań. Opiekę nad każą pociechą ułatwi szereg istotnych akcesoriów – część z nich stanowi jednak poważny koszt. Tym bardziej więc warto zadbać o to, by każdy taki wydatek mógł spełnić oczekiwania, jakie będą pokładali w nim użytkownicy. Do najbardziej istotnego wyposażenia młodych rodziców należy oczywiście wózek dziecięcy. Ogromny wybór modeli, jaki dziś czeka na nas w sklepach, to z jednej strony dużo możliwości, z drugiej poważne dylematy.

Znajdź wyrób, który odpowiada Twoim potrzebom

Mogłoby się wydawać, że skonstruowanie i wyprodukowanie dobrego wózka dziecięcego nie powinno być zadaniem trudnym ani kosztownym, bo przecież prędkości, z jakimi będzie użytkowany nie będą znaczne, podobnie jak ciężar pasażera. Jednak właśnie ze względu na niego i jego komfort i bezpieczeństwo, należy ostrożnie podchodzić do najtańszych propozycji, jakie czekają na nas na wyjątkowo obszernym dziś rynku. Wózki dziecięce są po to, by zapewnić wygodę i samodzielność poruszającym się pieszo rodzicom. Muszą być więc niezawodne. Ponadto producenci najlepszych z nich od lat prześcigają się w wyposażaniu ich w rozwiązania znacząco podnoszące komfort przewożonej pociechy o każdej porze roku, a także wygodę obsługi ze strony rodzica.

Jednym z kryteriów, które warto brać pod uwagę zawężając pole wyboru, jest ciężar całej konstrukcji, zwłaszcza, jeśli miejsce zamieszkania wiąże się z koniecznością pokonywania schodów, progów, podjazdów czy innych barier architektonicznych. Kolejna kwestia istotna z punktu widzenia użytkownika to rodzaj kół. Przeanalizujmy główne trasy, jakie będziemy każdego dnia pokonywać. Jeśli mamy pewność, że będą wiodły wyłącznie po powierzchniach utwardzonych, bardzo zwrotny wózek z pełnymi kołami skrętnymi będzie rozwiązaniem najlepszym. Tam, gdzie warunki terenowe mogą tego wymagać, lepiej wybrać model z dużymi i pompowanymi – nie tylko zapewnią lepszą amortyzację, ale też większa średnica sprawi, że będzie mniej wrażliwy na nierówności.

Pomyślano już o wszystkim, czego możesz zapragnąć

O tym, jak wyrafinowane konstrukcje dostarczają dziś producenci, można przekonać się np. przeglądając ofertę sklepu Eurowózki.pl. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie modele wielofunkcyjne, które można bez trudu przeobrazić z wózka głębokiego przeznaczonego dla najmłodszych pociech w spacerowy, niezbędny w opiece nad nieco starszymi. To znakomite rozwiązanie, które pozwala na efektywne wydanie pieniędzy.

Część rozwiązań, jak np. obustronny hamulec, jest wymagana przepisami. Możemy dziś liczyć jednak i na wiele innych, znacząco ułatwiających użytkowanie i podnoszących komfort zarówno pasażera, jak i prowadzącego go użytkownika. Od możliwości zainstalowania spacerówki tyłem do kierunku jazdy, co pozwala utrzymać pożądany przez dziecko kontakt wzrokowy z rodzicem bądź uchronić je przed trudnymi warunkami pogodowymi, przez wyjmowalne celem prania tapicerki aż po funkcjonalne kosze i uchwyty. Najważniejsze pozostają jednak rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, a więc zarówno np. pewne pasy bezpieczeństwa, jak i odpowiednie z higienicznego punktu widzenia tkaniny. Istotnym kryterium jest ponadto łatwość składania i regulacji.

2 odpowiedzi na “Materiał partnera: Jak dobrze wybrać pierwszy wózek dziecięcy? Podpowiadamy

  1. Ja tam chyba z cztery miechy szukałąm wózka, żeby był lekki, fajnie się składał, łatwo prowadził i miał dobrą amortyzację. Ale na szczęście sie do tego przekładane siedzisko i duży kosz się udało znaleźć.

Dodaj komentarz