Materiał partnera: Poznaj niezawodne triki doboru biżuterii do figury

Rozmaitości

Doskonale dopasowana do stroju biżuteria potrafi zdziałać cuda. Podkreśla urodę, a także eksponuje krój ubrania i idealnie współgra z kolorami. Nie każdy jednak wie, że odpowiedni dobór akcesoriów do figury pomaga ją w magiczny sposób wymodelować optycznie oraz sprawić, że będziemy wyglądać niezwykle atrakcyjnie. Szczególnie pomocnym kompanem jest tutaj biżuteria wykonana ze srebra. Warto poznać kilka tajników dopasowania kosztowności do typu figury, tak, by niezależnie od okazji olśniewać perfekcyjnym wyglądem.

To, jaka biżuteria będzie odpowiednia, zależy od budowy ciała

Jednym z najważniejszych kryteriów dopasowania kosztowności do typu sylwetki jest określenie wzrostu. Niskie kobiety będą doskonale wyglądać, zakładając drobne, delikatne akcesoria, które ich nie przytłoczą. Natomiast wysokie osoby pokochają wyraziste, duże wisiory, geometryczne formy, duże kolczyki – wszystko, co widać z daleka. Kobiety, które wyróżniają się znacznym wzrostem, powinny unikać zbyt małej biżuterii, która optycznie po prostu zniknie.

Panie mogące pochwalić się drobną sylwetką poczują się dobrze, nosząc niewielkie akcesoria, na przykład pojedyncze wisiorki, eleganckie kolczyki leżące ściśle przy uszach (z kamieniami lub bez), a także te długie, wiszące, które będą idealną opcją na imprezę. Sprawdzi się tutaj biżuteria srebrna lub złota w postaci cienkich łańcuszków i małych brylancików. W tym przypadku zaleca się unikanie ciężkiej, dużej biżuterii, która co prawda podkreśli figurę, ale zupełnie nie w sposób, którego byśmy chciały. Natomiast posiadaczki bardziej masywnej budowy ciała do woli mogą wybierać spośród większych wisiorów, kolii, szerokich kolczyków i bransolet. Kobiety o prostej sylwetce pokochają naszyjniki w kształcie litery V, które wyrównają proporcje ciała oraz optycznie wyrzeźbią talię.

Warto zwrócić uwagę na szczegóły sylwetki

Nie bez znaczenia są również drobne różnice w budowie górnej części ciała. Panie posiadające krótką szyję poczują się jak królowe w podłużnych wisiorkach, modelujących wizualnie ten rejon figury. Piękne naszyjniki spełniające te kryteria są dostępne w sklepie internetowym Lian Art. Dobrym wyjściem jest unikanie wszelkich akcesoriów przylegających do szyi, a także wisiorów osadzonych na sztywnych, okrągłych naszyjnikach. Te ostatnie polubią natomiast właścicielki długiej szyi. To dla nich dedykowane są krótkie kolie, tak zwane „obroże” i chokery.

Rodzaj dobieranej biżuterii zależy także od rozmiaru biustu. U kobiet z dużymi piersiami sprawdzą się naszyjniki średniej wielkości, umiejscowione kilka centymetrów pod obojczykiem. Natomiast dla posiadaczek małego biustu dedykowane są wszelkie akcesoria oddalone od klatki piersiowej. Można sobie tu pozwolić na efektowne srebrne kolczyki, ciekawą bransoletkę czy pierścionki. Możliwości jest naprawdę dużo i warto z nich korzystać.

Dodaj komentarz