Prawie 400 osób na trasie 44. Rajdu Bab! (zdjęcia)

flash Galeria Końskie

Klub Turystyki Pieszej „Pasat” PTTK Końskie zorganizował 44. Rajd Bab. Turystyczne wędrowanie 15 kilometrów po okolicy, ze startem w Końskich i metą w Proćwiniu zgromadziło prawie 400 ludzi w różnym wieku. Na mecie, na uczestników czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek, gorąca herbata i nagrody.

W sobotę 9 marca odbył się 44. Rajd Bab zorganizowany przez Klub Turystyki Pieszej „Pasat” PTTK Końskie. W tym roku pogoda iście wiosennie przyjęła uczestników najstarszego rajdu koneckich turystów. Dopiero na miecie pokropił deszcz. I ten wiosenny akcent znakomicie został przyjęty przez uczestników. Także płeć piękną, która zdominowała wędrujących. Gwoli ścisłości, w ubiegłym roku rajd rozgrywano przy temperaturze minus 16 stopni C.

W rajdzie udział brało 225 osób zrzeszonych w  3 do 6 osobowych drużynach szkół podstawowych z:  Białaczowa,  Miedznej Drewnianej, ZSP 1, nr 2 Końskie, Fałkowa,  Miedzierzy, Krasnej, DK Stąporków. Pozostali to indywidualni turyści, wędrowcy z Warszawy, Wąsosza, Skarżyska –Kamiennej, Kielc, Gdyni, Przysuchy, Końskich.

SP Krasna z opiekunkami Marią Kozłowską, Barbarą Stachowicz i Edytą Janus podzieliła się na wiele drużyn, które przyjęły nazwy jak choćby „Biedroneczki”, „Włóczykije”, „Motylki”, „Poziomeczki”. Siedem drużyn z Fałkowa, którymi opiekowali się Piotr Koń i Elżbieta Szymczyk, przyjął nowoczesne nazwy jak: „Gang Świeżaków”, „Okularnicy”, „Nie ma mocnych” itd.itp. Uczniów z Białaczowa i Miedznej wiodła Ewelina Stasiak. Pan Ryszard Daniszewski ze Skarżyska skończył 73 lata i w „Rajdzie bab” uczestniczył 34 raz.

Przed strażnicą OSP Proćwiń rozpalono ognisko. Kiełbaski skwierczały na patykach, apetyty wędrowcom dopisywały. Potem nagradzano wyróżniające się drużyny z zespołów szkolnych, a indywidualni turyści losowali suweniry, nagrody rzeczowe, które otrzymali: Klub Turystyki Wszelakiej „Baba” ze Skarżyska Kamiennej, „Oczka” z Kielc, „Gang Świeżaków” z Fałkowa, „Okularnicy” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie, „Motylki” z Szkoły Podstawowej w Krasnej, Rodzina Jurków z Opoczna, „Kuce” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, Kwiaty Polskiej Młodzieży z Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, „Loszki” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, „Morsy z Madagaskaru” ze Skarżyska Kamiennej.

MARIAN KLUSEK

 

Dodaj komentarz