Nalot drogówki. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy w akcji!

Paragraf

Funkcjonariusze wydziałów ruchu drogowego komendy wojewódzkiej, komendy miejskiej w Kielcach i Komendy Powiatowej w Końskich na drogach powiatu koneckiego kontrolowali pojazdy i kierujących nimi ludzi. Cztery patrole poruszały się radiowozami, a cztery autami nieoznakowanymi, na cywilnych numerach rejestracyjnych.

Podinspektor Grzegorz Michorek,  naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich informuje nas, że na terenie powiatu pojawiło się 8 patroli „drogówki”. Policjanci skontrolowali 150 kierujących różnymi pojazdami. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Dwóch kierujących nie posiadało prawa jazdy, jednemu z nich pozwolenie zabrał sąd i zakazał kierowania samochodami.

Dwóch pieszych nie posiadało elementów odblaskowych poruszając się piechotą  poza terenem  zabudowanym.

20 kierujących przekroczyło prędkość. Z 6 zatrzymanych ciężarówek, na 5,  do Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego skierowano wnioski o wydanie decyzji administracyjnych. Za fatalny stan techniczny zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

St.sierż.Piotr Przygodzki, oficer prasowy koneckich policjantów opowiada nam kilka przykładów z tej akcji na koneckich drogach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajechali do Radoszyc. Na ulicy miasta zatrzymali peugeota, którym kierował 53 –letni mężczyzna z pobliskiej wsi. Policjantom wydawało się, że kierowca jest pijany. Zbadali alcotestem. Wyszło, że w organizmie miał  1,4 promila alkoholu. Policjanci zabrali mu prawo jazdy, które prześlą do sądu z wnioskiem o ukaranie za kierowanie autem będąc pod wpływem alkoholu.

Patrol drogówki z KWP Kielce w Fałkowie na drodze K42 zatrzymał opla, bo w terenie zabudowanym jechał z prędkością 115 km/godz. Za przekroczenie prędkości zabrali kierowcy prawo jazdy i na trzy miesiące przesłali do koneckiego starostwa. Ponadto ukarali mandatem 400 zł i odpisali 10 punktów.

Kolejny patrol drogówki zatrzymał na drodze W728 w Korytkowie 47 –latka z Pruszkowa. Powód był podobny, w terenie zabudowanym jechał z prędkością 117 km/godz. Otrzymał też 400 zł mandat i 10 punktów karnych. Prawo jazdy trafi do starosty pruszkowskiego.

 

Około godziny 21, drogówka zatrzymała w Radoszycach 32 –letniego mężczyznę, który jechał fiatem punto. Już po wymianie kilku słów kierowcy z policjantami wyszło,  że kierowca nie posiada prawa  jazdy. No, nie ma blankietu. Nigdy nie chodził na kurs, nie zdawał egzaminu. Policjanci skierowali sprawę do sądu. Grozi mu wysoka grzywna.

MARIAN KLUSEK

1 Komentarz dla “Nalot drogówki. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy w akcji!

Dodaj komentarz