Karolina Antos z tytułem Mistrz Ortografii. Najlepiej napisała XIII Stąporkowskie Dyktando!

flash Stąporków

Za nami ortograficzne zmagania w Stąporkowie. Na dyktando zaprosili MGOKiS – Biblioteka Publiczna w Stąporkowie przy udziale Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Stąporkowie oraz Stowarzyszenia „Towarzystwo Przyjaciół Odrowąża” w Odrowążu

32 osoby zmierzyły się z tekstem XIII Stąporkowskiego Dyktanda, które jak co roku przygotował bibliotekarz Marcin Michalczyk.  Tym razem było ono związane z pisarzem Gustawem Herlingiem-Grudzińskim, którego rok jest właśnie obchodzony.

Komisja w składzie: Eliza Woźniak, Anna Misiowiec, Marcin Michalczyk, Mariola Szocińska, Marzanna Błońska, Anna Grot, Wiesława Kulińska sprawdziła wszystkie dyktanda. Okazało się, że najlepiej z tekstem najeżonym językowymi i ortograficznymi pułapkami poradziła sobie Karolina Antos, która otrzymała tytuł Mistrza Ortografii. I Mistrzem Ortografii została Agata Wróbel, a II Mistrzem Ortografii Magdalena Słoka.

Dyktando odbywało się pod patronatem burmistrz  Doroty Łukomskiej, która wręczała dyplomy i nagrody laureatom i uczestnikom.

 

Wszyscy uczestnicy pozowali z dyplomami do pamiątkowej fotki.

Podczas sprawdzania dyktand młodzież wysłuchała ciekawego wykładu zorganizowanego  z okazji 100. rocznicy urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Dr Michał Zawisza z kieleckiej Delegatury IPN wygłosił wykład „Zesłańcy – Sybiracy – Deportowani. Polacy w ZSRR  w latach II wojny światowej”.

Dodaj komentarz