Kolejne medale karateków z Niekłania Wielkiego (zdjęcia)

flash Galeria Sport Stąporków

Siedem medali wywalczyli w Ujeździe młodzi zawodnicy z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kam.

W minioną niedzielę w Ujeździe odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Ujazd. Turniej ten zgromadził około 200 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów.

Siedmioro wspaniałych

Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, którzy na co dzień trenują w SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego, wystartowało siedmioro zawodników. To Aleksandra i Julia Domagała, Szymon Zych, Wiktor Janus oraz rodzeństwo Garbaczów: Dominika, Maciej i Mikołaj, którzy zdobyli łącznie siedem medali!

– Na pierwszym miejscu zawody ukończyli: Julia, Wiktor i Mikołaj. Drugie miejsca zajęły Dominika i Ola. Na najniższym stopniu podium stanęli Szymon i Maciek. Nadmienić trzeba, że większość pojedynków w strefie medalowej kończyła się „bratobójczymi” pojedynkami, z których zwycięsko wyszedł tylko Wiktor Janus, pokonując Wojtka Chłopka. Ola Domagała przegrała z Wiktorią Sokół, a Dominika Garbacz z Zuzią Wiśniewską. Natomiast w półfinale Szymon Zych został pokonany przez Alberta Malika – relacjonuje Marcin Zych.

Klub ze Skarżyska zdobył w sumie aż 25 medali.

Złote medale: Julia Domagała, Wiktor Janus, Mikołaj Garbacz

Srebrne medale: Dominika Garbacz, Ola Domagała

Brązowe medale: Szymon Zych, Maciej Garbacz

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz