Szczypiornistki Olimpii Końskie powróciły na parkiety

flash Końskie Sport

Kolejne mecze rozegrały nasze drużyny w wojewódzkich ligach młodzieżowe. Do rozgrywek wróciły szczypiornistki UKS Olimpia Końskie.

Świętokrzyska Liga Juniorek Młodszych

W 5 kolejce wojewódzkiej ligi juniorek młodszych, UKS Olimpia Końskie uległa w Kielcach tamtejszej Koronie Handball Kielce 19:31 (10:14).

Korona Handball – Olimpia 31:19 (14:10)

Olimpia: Alicja Wiaderna – Natalia Nowek 8, Wiktoria Korzekwa 5 (karne 1/2), Natalia Sosnowy 3, Sara Olak 1, Monika Kusiak 1, Marta Krakowiak 1, Amelia Kucharska, Natalia Filipczak. Trener Piotr Klusek. Karne 1/2. Kary 2 minuty.

Klasyfikacja: 1. Korona Handball Kielce 12 pkt., 2. OLIMPIA KOŃSKIE 3 pkt., 3. Żak Kielce 0 pkt.

Świętokrzyska Liga Młodzików

W meczu 4 kolejki finałów ligi wojewódzkiej, młodzicy KSSPR I Końskie wygrali w Sandomierzu z zespołem SPR Wisła I Sandomierz 36:19 (18:8).

Wisła I – KSSPR I 19:36 (8:18)

KSSPR I: Kuba Walewski – Igor Jachimowski 10, Wiktor Kosma 7, Fabian Kozłecki 5, Wiktor Natkaniec 4, Antoni Zając 3, Dawid Milner 2, Szymon Wołczyński 2, Jakub Milcarz 2, Wiktor Stachera 1. Trener Tomasz Napierała. Kary 6 minut.

W 10 minucie gospodarze prowadzili 5:3. W następnych dziesięciu minutach podopieczni trenera Tomasza Napierały zdobyli 9 bramek z rzędu i prowadzili 12:5. I już do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Aż 10 bramek dla KSSPR-u zdobył Igor Jachimowski.

Świętokrzyska Liga Dzieci – chłopcy

Dwie porażki zanotowali podopieczni trenera Arkadiusza Bąka w Sandomierzu. W meczach 5 kolejki ligi wojewódzkiej chłopcy KSSPR I Końskie przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 10:23 (4:10) i Wisłą Sandomierz 4:29 (1:16).

KSZO – KSSPR I 23:10 (10:4)

KSSPR I: Adam Kośka – Jakub Kos 5, Igor Bąk 2, Jakub Kijowski 2, Piotr Napierała 1, Mateusz Świercz, Kacper Ksel, Piotr Krakowiak, Franciszek Róg. Trener Arkadiusz Bąk.

Dwaj szczypiorniści z Wisły zdobyli razem 20 bramek; Jakub Tarkowski 11 i Mateusz Tarkowski 9.

Wisła – KSSPR I 29:4 (16:1)

KSSPR I: Adam Kośka – Jakub Kos 3, Igor Bąk 1, Mateusz Świercz, Piotr Napierała, Kacper Ksel, Piotr Krakowiak, Franciszek Róg, Jakub Kijowski. Trener Arkadiusz Bąk.

Wisła – KSZO 33:6 (14:1)

Z kolei druga nasza ekipa chłopców, w meczu 5 kolejki uległa u siebie ekipie WLKS Świt Wolica 23:27 (10:14).

KSSPR II – Świt 23:27 (10:14)

KSSPR II: Bartłomiej Wróbel – Wojciech Obara 7, Jakub Karaś 6, Bartosz Wyciszkiewicz 3, Aleksander Karbownik 3, Igor Woźniak 2, Piotr Antos 1, Norbert Świąder 1, Olivier Sinkiewicz. Trener Wojciech Jasnos. Osoba towarzysząca Paweł Kos. Kary 2 minuty.