VI Powiatowy Przegląd Piosenki Niemieckojęzycznej. Nagrody przyznawali jurorzy i publiczność [zdjęcia]

flash Galeria Końskie

W Miejsko Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się VI Powiatowy Przegląd Piosenki Niemieckojęzycznej. Udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Końskich i Stąporkowa.

Przegląd zorganizowali germaniści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3: Barbara Więcław, Anida Prochowska, Marcin Lis oraz starostwo koneckie, które zafundowało nagrody.  W przeglądzie zaśpiewano dziewięć piosenek, a wokalistów oceniało  jury w składzie:  Karolina Ludwikowska germanistka z ZPO w Stadnickiej Woli, Paweł Stasiński, artysta ceramik i muzyk z MGDK oraz Sylwia Armada z Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia  koneckiego starostwa.

Przegląd rozpoczęli: Beata Fidor dyrektor ZSP nr 3, Dorota Duda przewodnicząca Rady Powiatu  oraz Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia. Gdy już wybrzmiało kardynalne słowa, że VI przegląd uważamy za otwarty, na scenie pojawiły się konferansjerki Olga Wilk i Iga Cichoń, uczennice ZSP 3. Po polsku i niemiecku zapowiadały każdego wykonawcę. Przez scenę przewinęły się dwa duety, dwie solistki z akompaniatorami oraz wokaliści. Śpiewali piosenki tyczące się różnych problemów, spraw z miłością na czele. Miłość sprawia cierpienie, ale trudno powiedzieć co to jest cierpienie i dlaczego związane jest z miłością ?! Były piosenki smutne ale też i  wesołe, rytmiczne. Każdy ze słuchaczy mógł coś dla siebie wyszukać.

Patrycja Kuleta  z ZSP  nr 3, podopieczna Barbary Więcław zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę publiczności za piosenkę „Wenn das Liebe ist”.  Maria Balińska z ZSP 1, którą opiekuje się Anna Teler-Bąk, piosenką  „Halb so viel” wyśpiewała drugie miejsce. Maria Frączyk z II LO, uczennica Ewy Szwed, wykonała utwór „Ausf ans”, czym zdobyła trzecie miejsce.

Dyplomy za uczestnictwo zdobyli:  duet Karolina Antoniak i Aleksander Okła ZSP Stąporków podopieczni Renaty Lisowskiej. Mateusz Pomykała z ZSP2, podopieczny Małgorzaty Hamela zaśpiewał rytmiczną chyba nawet przeznaczoną do tańca  piosenkę „Auf dem Weg”. Duet Igor Pargieła i Jakub Grobis z ILO, towarzyszeniem gitar zaśpiewali „Manner”.  Paulina Stolecka z ZSP3, nad którą opiekę sprawuje Marcin Lis zaśpiewała „Ist da jemand?”. Natomiast piosenkę  zatytułowaną „Nenundneunzig Luftballosns” fajnie przekazała Maria Basiak uczennica II LO, spod kurateli Agnieszki Woźniak, a z piosenką „Lass jetzt los” na scenie wystąpiła Agata Ciołkiewicz, podopieczna germanistki Ewy Szwed

Nagrody fundowane przez starostwo i dyplomy wręczali  Beata Fidor, dyr. ZSP 3 i Marian Wikiera z wydziału promocji starostwa.

Dodać należy, że uczniowie którzy śpiewali na scenie przygotowują sobie piosenki we własnym  zakresie. W żadnej ze wspomnianych szkół nie ma nawet godziny wychowania muzycznego. Tylko ich podziwiać należy, że sami dążą do celu. Realizują zamierzenia.

MARIAN KLUSEK

 

Dodaj komentarz