Nowe przedszkole w Pomykowie już otwarte. Zobacz, jak wygląda [zdjęcia, wideo]

Choć na przecięcie symbolicznej wstęgi poczekamy jeszcze kilka miesięcy, to w czwartkowe przedpołudnie przedszkolaki zaprezentowały gościom swoje królestwo.

Przedszkole w Pomykowie to obecnie najnowszy obiekt oświatowy w gminie Końskie. Budynek powstał w miejscu dawnego, drewnianego przedszkola, które ze względu na stan techniczny zostało wyburzone. Prace budowlane ruszyły w kwietniu minionego roku, a całość prac kosztowała niemal 2 mln zł. O kilku tygodni czas spędzają w nim już przedszkolaki z Pomykowa oraz okolicznych miejscowości. Jak informuje Ewa Szczepanik, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie, w strukturach którego działa przedszkole obecnie do przedszkola uczęszcza 31 dzieciaków podzielonych na dwie grupy.
Dziś (w czwartek 28 marca) odbyła się prezentacja przedszkola. Oficjalne otwarcie z przecięciem symbolicznej wstęgi ma odbyć się za kilka miesięcy, kiedy pogoda pozwoli na połączenie go z rodzinnym piknikiem.
– Bardzo się cieszę że udało się przenieść że starego przedszkola kadrę i atmosferę. To budynek uszyty na miarę. Dzisiejsze spotkanie służy promocji tego obiektu, bo nie wszyscy wiedzą, że już jest otwarty i działa. Chcemy w ten sposób pokazać wszystkim mieszkańcom Sześciogrodu (Pomyków, Piła, Czerwony Most, Koczwara, Szabelnia, Górny Młyn), że mają piękne przedszkole, a wychowawczynie czekają na kolejną grupę chętnych dzieci – mówi burmistrz Krzysztof Obratański. Jak zaznaczał planu zbudowania nowego przedszkola istniały już 2002 roku, ale z wielu względów były odsuwane w czasie. Z realizacji bardzo cieszył się Piotr Słoka, przewodniczący Rady Miejskiej, który złożył wniosek o budowę tego przedszkola.  Obaj panowie wraz z wiceburmistrzami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim otrzymali od przedszkolaków pamiątkowe kubki. W części artystycznej wystąpiły oczywiście przedszkolaki oraz  Lena Szczepanik, przewodnicząca szkoły.
Do dyspozycji dzieciaków są w pełni wyposażone dwie sale, na ten cel Gmina uzyskała  dofinansowanie w wysokości niemal 300 tys. zł. Trwa rekrutacja do kolejnej przedszkolnej grupy. W ramach 10-godzinnego dnia pracy na dzieci czekać będą bezpłatnie: codziennie język angielski, gimnastyka korekcyjna, zajęcia umuzykalniające z instrumentem, zajęcia rytmiczne BattiStraus, zajęcia plastyczne. Wrażenie robią przestrzenie, ale też szatnia, stołówka, czy piękne łazienki.
Dodatkowo dzieci uczęszczające do przedszkola  wymagające specjalistycznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej będą wsparte zajęciami logopedycznymi, socjoterapeutycznymi,  korekcyjno-kompensacyjnymi. Zaplanowano spotkania z muzykami Filharmonii Świętokrzyskiej, wycieczki dydaktyczne i inne ciekawe formy pracy z dziećmi służące ich wszechstronnemu rozwojowi. Wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio w placówce.

 

 

 

2 KOMENTARZE

  1. W starym przedszkolu drewnianym była kuchnia nowe bez pomysłu projekt małe i brak kuchni do gotowania catering dowozi jedzenie. Nauczycielki piją tylko kawę z pracownikami przy biurku dzieci całe dnie biegają. Jednym słowem nic się nie dzieje ciekawego. Kadra do wymiany na nauczycieli z pasją rozwoju dziecka.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze