IV liga: Neptun pokonał Koronę i jest liderem! [zdjęcia]

flash Sport

W 23 kolejce IV ligi świętokrzyskiej, Neptun Końskie pokonał Koronę II Kielce 2:0. Dzięki temu zwycięstwu konecczanie zostali liderami rozgrywek!

Neptun Końskie – Korona II Kielce 2:0 (1:0)

Bramki: Krzysztof Pach 44, Łukasz Jamróz 51.

Neptun: Łukasz Herda – Dariusz Dutkiewicz, Adrian Maciejewski, Łukasz Szymoniak, Łukasz Skalski, Patryk Kwiecień, Karol Armata, Mateusz Zacharski, Piotr Gardynik, Krzysztof Pach (80 Jan Sroka), Łukasz Jamróz. Trener Waldemar Szpiega.

Korona: Paweł Sokół – Kornel Kordas, Dawid Więckowski, Michał Dziubek, Kacper Rogoziński, Jakub Gurski (55 Cezary Matuszewski), Ernest Jopkiewicz (60 Krystian Świderski), Zvonimir Petrović (46 Artur Piróg), Gracjan Kloc, Dawid Szałas (80 Igor Kośmicki), Piotr Pierzchała. Trener Sławomir Grzesik.

Pierwsze minuty pokazały, że nie będzie to łatwy pojedynek dla naszego zespołu. Kielczanie uzyskali optyczną przewagę, ale na szczęście nic konkretnego z tego nie wynikło.

Tuż przed przerwą składna akcja konecczan zakończyła się celnym trafieniem. Ze środka boiska ruszył Łukasz Jamróz. Dośrodkował w pole karne, a tam Krzysztof Pach z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 51 minucie prawą stroną pobiegł Krzysztof Pach. Celnym podaniem obsłużył Łukasza Jamroza, który na raty pokonał bramkarz gości.

Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna została liderem rozgrywek IV ligi świętokrzyskiej. Przynajmniej do środy, kiedy zaległe spotkanie rozegrają kielczanie.