Ósmoklasiści już po pierwszym egzaminie. Które szkoły nadal strajkują?

flash Końskie

Nie było żadnych problemów z przeprowadzeniem egzaminów ósmoklasistów w powiecie koneckim. Tymczasem ze strajku wycofują się kolejne szkoły.

Poniedziałek to nie tylko dzień rozpoczęcia egzaminów ósmoklasistów, ale równie pierwszy dzień drugiego tygodnia strajku nauczycieli. Mimo protestu egzamin odbył się bez przeszkód we wszystkich szkołach podstawowych. W wielu z nich strajk został zawieszony. Sprawdziliśmy, w których.

W gminie Końskie w poniedziałek żadna z placówek nie wycofała się ze strajku. Rotacyjnie odbywa się on w Przedszkolu Samorządowym nr 6, gdzie strajkuje tylko jeden nauczyciel. Jak informuje wiceburmistrz Krzysztof Jasiński do egzaminu przystąpiło 297 uczniów, a wszystkie placówki obsadziły komisje egzaminacyjne.

W gminie Stąporków ze strajku w poniedziałek wyłamała się większość nauczycieli ze szkoły w Krasnej. O godz. 8 przystąpiło do niego tylko dwoje nauczycieli. W pozostałych placówkach protest trwa nadal.

W gminie Gowarczów strajk trwa nadal.

W gminie Fałków strajk zawieszono w szkole w Czermnie, nadal strajkuje szkoła w Fałkowie.

Od połowy minionego tygodnia strajk zawieszono już w gminach Smyków, Słupia Konecka, Ruda Maleniecka.

Nadal strajkują szkoły średnie w powiecie koneckim. Strajk zawieszono jedynie w ZSP nr 2 w Końskich. Coraz mniej nauczycieli chce strajkować w ZSP nr 1.

 

(Na zdjęciu ósmoklasiści z SP w Miedzierzy)

 

 

 

Dodaj komentarz